Řidiči osobních aut mohli pokračovat do hor bez téměř bez omezení, ale s rizikem, že vládne špatná viditelnost a silný nárazový vítr. Kamióny policisté pouštěli po čtyřech až pěti vždy za sypačem.

"Dodržovali pravidelné intervaly, aby se nestalo, že se doprava ucpe," informoval Karel Schröter ze Správy a údržby silnic Ústeckého kraje.

Přes poledne a v průběhu dne stály na odbočce na Horu Svatého Šebestiána kolony aut - většinou šlo o kamiony. Čekalo tam policejní auto a nikoho nepustilo dál. Auto městské policie zase zatarasilo cestu u vodárny směrem na Křimov. Řidiči byli zoufalí, často se příslušníků ptali na jiné cesty.

"Nepouštěli je především kvůli nulové viditelnosti," upřesnil Schröter. "Řidiči dohlédli nejvýše těsně před svůj vůz." Policisté nechávali projet jen záchranné složky a autobusovou dopravu, aby oblast nezůstala odříznutá. Ostatní řidiči se tam až na výjimky nedostali. Policisté je nepouštěli z preventivních důvodů, aby zbytečně nedocházelo na hromadné autonehody.

Silničáři doporučili řidičům cestu do hor přes Klášterec na Petlery nebo z Klášterce na Hradiště. Jak si ale vyzkoušel náš fotoreportér, ani tam nebyla cesta úplně pohodlná. Několikrát zapadl.

Kvůli sněhové kalamitě byly navíc od středečního rána uzavřeny dva úseky horských silnic.

Už od sedmé hodiny ranní nemohli řidiči projíždět v úsecích mezi Výsluním a Rusovou a Horní Halží a chatou Nástup. Řádila tam vichřice a řidiči neměli šanci vidět na cestu, jak informoval Karel Schröter. Vyprošťovali tam několik aut a linkových autobusů.

Sypače jezdily po celý den směrem k hranicím v předjížděcím pruhu a snažily se o lepší sjízdnost. Stejně tak pracovala technika i směrem ke Klínovci. Stačilo ale deset minut a cesty byly opět přikryté sněhem.

Autoři: Mirka Šebestová, Josef Dušek