Nové komunikace Triangle napojí na silniční síť. Dosud se ze zóny dalo vyjet jen na silnici Praha - Chomutov, nyní se napojí také na silnici II/250 do Staňkovic a Žatce, a na komunikaci I/27 na Most a Plzeň.

"Okružní komunikace kolem centrální části zóny prospěje také dopravní obslužnosti. Autobusům, které do zóny vozí zaměstnance, se od srpna podstatně zkrátí cesta. Nebudou muset dělat bezmála dvacetikilometrovou zajížďku jako dosud," řekl vedoucí odboru průmyslová zóna Triangle Jan Sixta. Komunikace také zkrátí cestu mezi dvěma továrnami, které se v zóně staví.

Výstavba pěti silnic bude stát přes 516 milionů korun, do dnešního dne kraj z této sumy utratil 486,5 milionu korun. Většina peněz pochází z dotace od ministerstva financí, zbytek kraj zaplatil z vlastního rozpočtu.

Zóna Triangle o rozloze 360 hektarů, která leží na rozhraní Mostecka, Lounska a Chomutovska, patří společně se severomoravskými Nošovicemi a západočeským Chebem ke strategickým průmyslovým zónám. Ústecký kraj společně se státem vydá na její přípravu 2,5 miliardy korun.

V zóně staví staví závody dva japonští investoři, společnosti IPS Alpha a Hitachi. Podnikatelský plán IPS Alpha počítá s výrobou 200.000 kusů LCD displejů měsíčně, které mimo jiné bude dodávat do sousedního Hitachi produkujícího televize. Až budou obě továrny hotové, zaměstnají kolem 4000 lidí.