„Letošní zima je velmi výrazná, což se projevilo na stavu komunikací. Vytvořilo se značné množství výtluků a propadlin. Technické služby provedly v první polovině března prohlídku po zimním období. Podle ní budou silnice postupně opravovány,“ uvedl mluvčí Chomutova Tomáš Branda.


Opravu potřebují skoro všechny silnice, výjimkou jsou ty s nově položeným kobercem. Podle Brandy zaměstnanci opravují úseky v centru a na Březenecké, tento týden se silničáři zaměří na Horní Ves, Domovinu a Zadní Vinohrady.


Mezi nejpostiženější ulice patří například Ctiborova ulice nebo Kostnická. V první jmenované se silnice opraví jako obyčejně, vyfrézováním a následným položením záplaty. Kostnická je na tom hůře. „Je ve špatném stavu, kde již běžná údržba nestačí. Technické služby společně s městem nyní řeší, jakým způsobem by ulice mohla být opravena,“ popisuje Branda. Je možné, že se její obyvatelé dočkají nové silnice.


Mezi poničené patří i silnice v Blatenské a Dukelské. Ty má ve správě kraj. „Plánujeme dvě etapy oprav. V prvním kole silnice spravíme my a to ještě v dubnu, aby nebyly díry,“ říká Libor Tačner ze Správy a údržby silnic. V druhé etapě silnice spraví dodavatelské firmy.


Nedobře jsou na tom i meziměstské silnice, zvláště pak ty v horských oblastech, ostatně tak jako po každé zimě. „Silnice jsou ve špatném stavu, spousta kilometrů se rozpadá. Nejvíce zničené jsou v Měděnci, Klášterci nad Ohří, Pernštejně, Hrušovanech, z Března do Kadaně, v Mezihoří a Blatně,“ vyjmenovává Tačner z krajské údržby silnic.

Autoři: Pavlína Gavdunová, Jan Rödling