O tom, že se sociálními demokraty jedná, nevěděl ani zakladatel hnutí Jiří Zelenka.

Severočeši.cz se měli původně se sociálními demokraty sejít dnes v 13:30 hodin. Nakonec však z jednání sešlo. „Severočeši se nám prostřednictvím pana Bernase pět minut před jednáním omluvili. Důvody nechtěli specifikovat s tím, že se ozvou někdy během příštího týdne,“ sdělil šéf krajské ČSSD Petr Benda.

Bernas však ve vyjednávacím týmu Severočechů.cz není. Je v něm totiž pouze Jiří Zelenka, jednička kandidátky Hana Jeníčková a tajemník hnutí František Ryba. O tom, že Bernas není v týmu vyjednávačů Severočechů.cz, Benda nevěděl. Překvapený byl také zakladatel hnutí Jiří Zelenka.

„Pan Bernas není vyjednávač, ale jedná se všema. Jedná s Konopáskem, se všema. On je takový,“ sdělil Zelenka. Bernas nakonec schůzku označil za soukromou.

Benda řekl, že přístup Severočechů.cz považuje za neseriózní. Na dotaz, zda kvůli tomu už nebudou sociální demokraté se Severočechy.cz jednat, Benda odpověděl: „Je potřeba zvážit všechny kroky. I to je však možné.“

Sociální demokraté už v úterý Deníku řekli, že s hnutím budou jednat jen, když se omluví za svou předvolební kampaň. V ní Zelenka mimo jiné zahrnul hejtmana Jiřího Šulce, vedoucího jeho kanceláře, krajského radního za ČSSD a ředitele severočeské policejní správy dotazy naznačujícími, že se vědomě podílejí na organizovaném zločinu. Omluvy se však sociální demokraté od Severočechů.cz zatím nedočkali.