Minulý čtvrtek kolemjdoucí nalezl oběšeného muže u lesní cesty mezi Blatnem a Šerchovem. Jednalo se o čtyřiatřice­tiletého muže z Blatna, zemřel pravděpodobně v noci z 28. na 29. ledna.

Podle policejní mluvčí Marie Pivkové nezanechal dopis na rozloučenou, jako pravděpodobný motiv se podle policistů jeví rodinné důvody.

Další muž si vzal život ve svém bytě v Beethovenově ulici v Chomutově. Tam jej nalezl jeho příbuzný. Podle předběžného šetření nebyly nalezeny stopy cizího zavinění, muž se zřejmě zastřelil sám.

V jeho případě je motiv neznámý. „Zanechal dopis na rozloučenou, ale motiv jeho činu v něm není uveden,“ uvedla policejní mluvčí Pivková.

V Jirkově měli strážníci plné ruce hned s pěti případy týkajícími se sebevraždy.

Nejprve prohledávali Olejomlýnský park. „Dostali jsme hlášení, že tam chce jedna žena spáchat sebevraždu,“ říká Václav Dráb z městské policie Jirkov. Ženu ale policisté nenašli.

Strážníci pomohli šestapadesátiletému muži. „Stěžoval si bolesti v břiše, že už je nevydrží a raději se zabije,“ popsal Dráb. Muži zavolali záchranku. Ten samý den spolykal v Nových Ervěnicích semdadvacetiletý muž spoustu prášků, rovněž jeho odvezla sanitka.

Jinému neštastníkovi pomohli muži zákona po půlnoci. Na můstku přes přivadeč si pořezal zápěstí, ránu mu obvázali a předali záchranné službě. Za celý loňský rok evidují policisté na Chomutovsku deset dokonaných a dvanáct pokusů o sebevraždu.

Pokud jde o nějaký trend, nelze říci. Podle odborníků počet sebevražd v Česku dlouhodobě klesá. Je možné, že kvůli přicházející krizi bude případů přibývat, dělo se tak v době dřívějších krizí. Zatím je však předčasné dělat jakékoliv závěry.