Vedení města svolalo na pátek mimořádné zasedání rady, na které schválilo vyhlášení sbírky. Za město do ní vložili jako počáteční vklad dvacet tisíc korun a každý z radních pak osobně přidal ještě tři tisíce ze svého. Zesnulý policista byl svobodný, ale se svou družkou čekal dítě. Narodí se za dva měsíce. „Nedokážu si představit jakou bolest, žena cítí. Jediné, co v tuto chvíli dokážeme, je zajistit pomoc za město a radu města,“ uvedla v tiskové zprávě primátorka Ivana Řápková.

Pro veřejnou sbírku město Chomutov nechalo zřídit účet vedený u Komerční banky s číslem: 43 – 2950540237 / 0100. Zároveň lze na sbírku přispět pomocí kasiček umístěných v marketech Globus a Kaufland v Chomutově a Tesco v Jirkově. Finanční prostředky budou pozůstalé přítelkyni policisty předávány průběžně, podle toho jak budou přibývat. Město navíc pomůže kolegům zabitého policisty při vybudování pomníčku na místě tragédie.


Už den předtím vyhlásila sbírku i sama policie. Kdokoli může přispět převodem na účet základního útvaru Nezávislého odborového svazu při krajské policejní správě v Ústí nad Labem:

číslo účtu: 5302120000
kód banky: 4000/Bawag bank
variabilní symbol: 271426