Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Od Vysočan k Bítozevsi povede nová silnice R7

Žatecko, Chomutovsko - Zhruba na jednu miliardu korun vyjdou dva úseky rychlostní silnice R7 Praha – Chomutov. Mimoúrovňová křižovatka se silnicí I/27 Most – Žatec (takzvaná křižovatka smrti) vyjde na tři sta milionů korun, navazující úsek kolem zóny Triangle z Vysočan do Bítozevsi na více než sedm set milionů.

14.4.2008
SDÍLEJ:

Za účasti investorů, dodavatelů a hejtmana kraje Jiřího Šulce byly v pátek zahájeny dvě stavby R7 Vysočany- Bítozeves mimoúrovňové křižovatky na Lounsku poblíž průmyslové zóny TRIANGLE.Foto: Deník/ Jan Vraný

„Stavby jsou financovány jak ze státních peněz, tak i z operačního programu doprava Evropské unie a půjčky z Evropské investiční banky. Takže peníze by neměly chybět,“ řekl Jiří Novák, náměstek ředitele Státního fondu dopravní infrastruktury při pátečním zahájení stavby.


Oba dva úseky mají být dokončeny v příštím roce. Silnice kolem Triangle v červnu, křižovatka se silnicí I/27 v září. „Budeme se snažit křižovatku dokončit dřív. Záležet ale bude na okolnostech. Dosud nejsou například vyřešeny zábory pozemků kvůli přeložce elektrického vedení,“ sdělil Karel Rypl, předseda představenstva společnosti Silnice Žatec, které spolu s teplickými Vodohospodářskými stavbami křižovatku s I/27 staví. „Podařilo se nám urychlit výstavbu křižovatky u Bítozevsi, která sice měla být zprovozněna letos v září, ale díky klimatickým podmínkám a pracovnímu nasazení to bude už v červnu,“ řekl K. Rypl.


Stavba mimoúrovňové křižovatky se silnicí I/27, kterou dočasně nahradil kruhový objezd, už začala v minulých dnech. Silnice Most – Žatec překlene silnici R7 nadjezdem, vyrostou na ní dva kruhové objezdy. Na tento nový úsek silnice I/27 naváží nové přeložky této komunikace u Žiželic a Velemyšlevsi, které by se měly začít stavět v příštích dvou letech.


Mezi křižovatkou se silnicí I/27 a Bítozevsí vyroste nová komunikace v nynější trase. „Nejprve se postaví dva pruhy nové silnice, na které se pak svede doprava. Pak se současná silnice přestaví tak, aby splňovala kriteria rychlostní silnice,“ popsal Alfréd Brunclík, generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).


Za rok se má začít stavět čtyřproudová silnice od křižovatky s I/27 ze Žatecka do Chomutova. „V plánu to bylo už letos, ale kvůli problémům s výkupy pozemků začne stavba až příští rok,“ vysvětlil Renné Komínek z chomutovské správy ŘSD. V příštím roce se má začít stavět také úsek mezi Bítozevsí a Postoloprty. A pak další úseky tak, aby celá R7 v Ústeckém kraji byla hotová v roce 2011. Problémem pro řidiče pak bude nedokončený 16 km dlouhý úsek na Slánsku mezi Panenským Týncem a už hotovou silnicí u Prahy. S jeho přestavbou na čtyřpruh se počítá až kolem roku 2015.Autor: Petr Kinšt

14.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Jirkovanku obtěžuje bývalý přítel. Vyhrožuje, že jí ublíží

Chomutov - Mladík nerespektuje ani soudní zákaz přiblížení k obydlí ženy. Dokonce už byl za podobné chování nedávno odsouzen.

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Ústecký kraj - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Ježci nabírají kila. Zvládnou to i bez lidí

Chomutov - Lidé často v dobré víře odnesou ježka do záchranné stanice, přestože pomoc nepotřebuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení