Lipská je jako cílová rovinkaZe statistiky zatím nejhůře vyšla Lipská ulice. Ta se na celkovém počtu překročení rychlosti podílí téměř polovinou. Přes padesát kilometrů v hodině tu od 2. do 10. května jelo více než patnáct tisíc neukázněných řidičů.
Navíc těch, kteří jeli přes sedm〜desát kilometrů za hodinu, bylo osm set. Šest řidičů si ulici spletlo se závodní dráhou a svá auta rozjelo na více než stokilometrovou rychlost.

Nezbrzdí je ani přechodyDruhá v pořadí je ulice Palackého. Maximální povolenou rychlost v obci tam překročilo za stejné časové období přes čtrnáct tisíc aut. Více jak sedmdesátkou jelo zhruba dvě stě dvacet řidičů. Jeden z nich si to „frčel“ stovkou. Naměřené hodnoty jsou sice v této ulici nižší než na předcházející Lipské, ale situace je o to nebezpečnější, protože Palackého protíná několik frekventovaných přechodů pro chodce.

Březenecká je v pohoděPoslední ulicí ve statistice je Březenecká. Zde je dopravní situace, co se rychlosti týče, zatím nejlepší. Přes padesát kilometrů za hodinu se tu odvážilo jet necelých šest tisíc řidičů. Přes sedmdesát nejela ani ne stovka z nich. Stokilometrovou hranici tu nepřekročil nikdo.

Rychlost sleduje deset radarůMěstská policie má od loňské roku k dispozici deset stabilních radarů po celém Chomutově. Pět z nich je schopných si rychlost řidičů zapamatovat a zpracovat je do statistické databáze. V našem výčtu ještě chybějí ulice Moravská a Písečná. Hodnoty z radarů v těchto ulicích bude mít chomutovská městská policie k dispozici do jednoho měsíce.

Strážníci začnou rozdávat pokutyZ celkového počtu projíždějících automobilů v ulicích Lipská, Palackého a Březenecká, kterých bylo za první květnový týden bezmála čtvrt milionu, je těch s vyšší rychlostí jen malá část. Navíc většinu tvoří ti, kteří překročili rychlost jen o pár kilometrů za hodinu. Přesto, jak se již dříve nechal slyšet velitel Městské policie Chomutov Jan Řehák, strážníci se zaměří na ty nejproblematičtější úseky a tam začnou rozdávat pokutové bločky.