Co v současné době děláte? Pracujete pouze jako poslanec?

Kromě toho, že jsem „jenom“ poslanec, spolupracuji na dalších několika projektech, například Nová Odysea (sledování čápů – pozn. red.). Udržuji si kontakty s jinými zoo, zastupuji pražskou zoo na některých jednáních, jako její zástupce pojedu na světovou konferenci do Barcelony. Pomáhám také při přípravě vyhlášení CHKO Střední Poohří, chtěl bych, aby tam také vznikla organizace s ekologickou výchovou.


Nedávno jste byl zvolen šéfem poslaneckého klubu Strany zelených. Máte více práce?


Samozřejmě je to spojeno s větším vytížením, víc času strávím v Praze. Nyní jsou prázdniny, takže je celkem klid, větší nápor začne po jejich skončení.


Dříve jste oznámil, že uvažujete o žalobě na primátorku nebo město. Podal jste jí?


Dodnes nemám z města žádné zdůvodnění pro mé odvolání, obvinění znám pouze přes média. Město má armády právníků, kteří hledají, ale našli zatím jen nesmysly, které se dají snadno zbourat. Určitě bych se chtěl sejít a vyjasnit si to. Pokud neuspokojivě nevysvětlí vyřčená obvinění, můžou být dvě cesty – žaloba, nebo trestní oznámení. Několikrát jsem k setkání vyzýval, neodpověděli mi. Ale věřím, že se ještě uvidíme.


Nečekáte s žalobou na období před krajskými volbami?


Ne. Na to jsem vůbec nepomyslel. Dávám městu prostor, aby se se vše vyřešilo v klidu.


Sledujete nějak současnou situaci v chomutovském zooparku?


Měsíc jsem v Chomutově nebyl, takže spíš prostřednictvím médií. Vadí mi, že se některé projekty přerušily. Dosazený ředitel vyměňoval zámky, psal dopisy, zakrýval se právníky, místo toho, aby se projektům věnoval. Čtvrt roku se zpozdily. Město udělá všechno pro to, aby se dokončily, ale díky zpoždění ztratí na kvalitě.


Jaký máte názor na nové vedení?


Nevidím do toho, co bude nebo co chce dělat. Věřím tomu, že Iveta Rabasová věnuje chodu zooparku hodně energie a že se bude snažit. Ovšem podmínky výběrového řízení a jeho výsledek neodpovídá potřebám zooparku. Už dříve jsem říkal, že na vedoucí pozici je potřeba vysokoškolák se znalostí cizích jazyků. Výhodou nové ředitelky je, že zná dobře provoz, což ji usnadní práci. Důležité bude, jak se jí podaří vyrovnat s odchody zaměstnanců a stabilizovat kádr.