Přemysl Rabas je hlavní postavou poslední nejdiskutovanější kauzy Chomutova, která se týká jeho odvolání z funkce ředitele. Čtenost článků o těchto živých událostech lámala rekordy, stejně jako počet příspěvků v diskuzi na webových stránkách Chomutovského deníku. Právě proto se stal hostem našeho online rozhovoru.

Největším problémem tohoto kraje už od r.45 je to, že dlouho "tady lidi nejsou doma"- ve smyslu toho, že odsu nebyl děde,nepostavil barák,neokopal pole.Taková "ubytovna", odkud ti chytřejší "koukali vypadnout". Výsledkem je nižší vzdělanost,do nedávna i méně sofistikované hospodářské zázemí atp.Když už se najdou lidé- kteří odpovídají mottu ."Podle skutků poznáte je!",lidé,kteří dokáží vychovávat i své nástupce,tak přirozeně začnou překážet. "Kdo chce psa bít, vždycky si hůl najde" a seřeže ho třeba jenom proto,že si dovolil štěknout na souseda- i když onen soused si to zasloužil.Pane doktore,zvažte,že jde o víc a že bude jednou platit i další :"Psi (zejména hyenovití) štěkají, karavana jde dál !"

Kadlus, dnes 12:56
Odpověď vložena: dnes 13:12

Pane Kadlusi děkuji. Na standartě prezidenta je psáno: "Pravda vítězí" Původní Husův výrok má však pokračování: "..... i když na čas přemožena bývá" .......
Je mi velmi líto, že došlo k Vašemu odvolání z funkce ředitele Zooparku. Celá naše rodina podepsala petici proti Vašemu odvolání i nadále chceme proti tomuto protestovat. Pokud dojde na podzim k výměně primátora Chomutova a on vám opět nabídne funkci, o kterou Vás sprostě připravili, jste ochoten ji znovu přijmout?

DAVID ŠTÁDLER, dnes 12:56
Odpověď vložena: dnes 13:09

Ta otázka nesouvisí s postem primátora, ale s podmínkami, za kterých je možné v zooparku pokračovat v práci.


Přemku ,prosím Vás …,co se stane se Skanzenem Stará Ves ? A budou za této situace vůbec pokračovat akce na které jsme se vždy těšili ? Jinak vyjadřuji chválu vašim zaměstnancům ,kteří v této "špatné " době se bijí za svého ředitele. Co můžeme udělat my -"obačejní lidé " ,kteří chceme vyjádřit nespokojenost s vaším odvoláním?

Hanka Ulrychová, dnes 12:55
Odpověď vložena: dnes 13:08

K otázce skanzenu jsem už odpovídal. Musíme věřit, že myšlenka jeho vybudování úplně a navěky nezapadne. Jak budou vypadat akce v zooparku nedokážu říct, ale mohu slíbit, že i bez ohledu na můj konec v zooparku se budu na organizování Masopustů, Čertovských jízd, Tříkrálových průvodů a jiných akcí spolu se všemi nadšenci rád podílet i nadále. Co můžete udělat? Ptejte se radních na skutečné důvody, vyžadujte co nejrychlejší nápravu škod a pamatujte si to do voleb. Mějte se krásně.


Kvůli technickým problémům se nepodařilo odpovědět na jednu otázku, kterou už nyní nelze dohledat. Pokusím se ji tedy položit zhruba ve stejném duchu ještě jednou, aby nás někdo neobvinil, že cenzurujeme: Křeslo ředitele zooparku nebylo v moci ODS ani ČSSD. Když jste vstupoval do politiky, dalo se trochu čekat, že to takhle skončí. Proč jste si nevybral (nevychoval) nějakého svého nástupce?

Josef Dušek, šfr. CHD, dnes 12:52
Odpověď vložena: dnes 13:04

Přiznám se, že tenhle konec jsem opravdu nepředpokládal. Ve vedení zooparku byl tým lidí, se kterými bylo možno rozvojové projekty realizovat. I oni ovšem odchází. Když se zřizovatel rozhodne k takovému kroku, měl by mít v rukávu vhodného nástupce především on. Když šéf městského výboru KSČ Štěpán odvolal prof. Veselovského z vedení přažské zoo, trvalo to 10 let, než se "našel" Petr Fejk. Když ve Dvoře Králové odvolali Ing. Vágnera, vystřídalo se ve vedení zoo za 13 let 10 ředitelů, než se "našla" Dr. Holečková. Myslíte, že prof. Veselovský a Ing. Vágner byli odpovědní za vzniklou situaci?


Vážený pane doktore, děkuji Vám za věcné a přesvědčivé odpovědi na mé otázky. Přeji Vám mnoho úspěchů pracovních i osobních. Byl bych velice rád, kdybychom mohli i v budoucnu obdivovat výsledky Vaší další práce v našem Podkrušnohorském Zooparku. Za dosavadní práci Vám patří veliký dík.

Honczik, dnes 12:51
Odpověď vložena: dnes 12:59

A Vám patří velký dík za podporu. Děkuji.


Podstata vašeho odvolání je dle mého názoru ve vašich postojích při hlasování prezidenta. ODS se vám jen mstí. Mám pravdu? Stačí ano ne, nebojte se!

Hutárek Břetislav, dnes 12:49
Odpověď vložena: dnes 12:58

Dobrý den. To si nemyslím. Domnívám se, že jde skutečně jen o neuvážené rozhodnutí provinčních politiků.


Vážený pane doktore, jaký máte jako občan města Chomutova a politik názor na pronájem Kamencového jezera a na výstavbu hotelu a 3 menších bytových domů přímo v centru na místě zelené plochy naproti Komerční bance? Děkuji.

Honczik, dnes 12:37
Odpověď vložena: dnes 12:43

Děkuji za dotaz. Principiálně nemám problém s pronájmem Kamencového jezera, ale vadí mi jeho forma. Navrhoval jsem různá jiná řešení. Neúspěšně. Rozhodně bych neubíral kvůli výstavbě hotelu ani rodinných domů zeleň uprostřed města.


Dobrý den. Při posledním online rozhovoru jste nastínil nějaké plány, jakými by se měl zoopark ubírat. Myslím, že tam bylo cosi o nových druzích zvířat a moderních areálech. Tušíte, jestli se něco podobného v zooparku uskuteční i bez vás? Byly to vaše osobní plány a vize nebo je to v nějaké koncepci zooparku, jak by se do budoucna měl vyvíjet? Děkuji Jana

Jak to bude dál?, dnes 12:33
Odpověď vložena: dnes 12:40

Dobrý den Jano. Díky za dotaz. Nebyly to osobní vize, ale plány z aktualizované koncepce schválené v roce 2003 zastupitelstvem města. Záměry pocházejí z 80. let od prvního ředitele zooparku pana Waltera Markela. Co bude dál, na to nedokážu odpovědet. Doufám, že to dobře ví Rada města, když tento krok učinila.


Pane doktore, jistě víte jaká byla odpověď francouzského maršála Neye v bitvě u Waterloo na požadavek Angličanů, aby se vzdal i s posledním zbytkem svých vojáků. Proto držím palce a nevzdávejte se !!!

rasputin, dnes 12:33
Odpověď vložena: dnes 12:36

Dobrý den rasputine. Děkuji!!!


Ahoj Přemku.Myslíš, že paní primátorka čekala tak velkou odezvu na tvoje odvolání?Věz,že já,moje rodina,ale i ostatní návštěvníci,využívající zoo jako Oázu klidu a radosti,chceme aby ses mohl vrátit a dokončit svojí práci.Určitě i Pán Bůh je při tobě.Nevzdávej to,jsme s tebou.

Zdeněk Vrba, dnes 12:31
Odpověď vložena: dnes 12:35

Ahoj Zdeňku. Děkuju za podporu. Něco podobného mi vzkazovaly i sestry z Dominikánského kláštera.


Ještě jednou zdravím a pozdravuji. Jenom by mě zajímalo, jakou bys zaslal paní primátorce otázku, kdyby vystoupila v on-line rozhovoru ona. Díky.

Petr Točín, dnes 12:27
Odpověď vložena: dnes 12:30

Díky. Zeptal bych se asi jen, jestli si opravdu uvědomovala důsledky kroků, které se chystala udělat.


Vážený pane doktore, byl jste obviněn ze špatné komunikace s radnicí. Můžete nám osvětlit, jakým způsobem tato komunikace fungovala? V přímé konfrontaci na ČT24 uvedla paní primátorka, že Váš páteční email četla až v pondělí večer po Vašem odvolání. Nedokážu si představit, že bych jako ředitel někoho odvolal, aniž bych si zkontroloval, zda mi přišla pošta, kterou očekávám. Děkuji za odpověď.

Honczik, dnes 12:20
Odpověď vložena: dnes 12:28

Děkuji. Paní primátorka sice zřejmě byla mimo město, ale na můj mejl, v kterém jsem o mém odjezdu informoval prostřednictvím asistentky reagovala tentýž den.


Dobrý den, pane Rabasi. Máte moji plnou podporu a nad Vaším odvoláním, jak nad neuvěřitelně plytkými důvody tak i nad způsobem provedení jen kroutím hlavou. Chtěl bych se však zeptat na něco jiného než je současná kauza. Proč nebyl do dnešního dne realizován projekt "ahníkovský zámek a okolí"? Současná Stará ves je zatím jen torzem původního záměru. Je v pozadí jiný záměr magistrátu s těmito pozemky nebo je to jeho neochota věnovat patřičné úsilí na získání dotací z EU, z kterých měl být tento projekt financován? Děkuji za odpověď.

Vladimír Koten, dnes 12:07
Odpověď vložena: dnes 12:20

Dobrý den. Díky za dotaz. Hlavou kroutíme společně. Realizace Ahníkovského zámku byla městem odsunuta až na příští volební odbobí..... Realizace dokončení skanzenu naopak byla na dosah. A musím říct, že v podstatě mou největší současnou starostí je, jak zabránit zhroucení projektu, které v důsledku těchto událostí hrozí nejen na naší straně, ale i na straně našeho německého partnera.


Dobrý den pane Rabasi, jak je to tedy s tou odpovědnou osobou, kterou zoopark podle paní Řápkové má, a proto mu licence nemůže být odebrána? Děkuji za odpověď

Bára, dnes 11:59
Odpověď vložena: dnes 12:14

Dobrý den. Možná ji mají někde dobře ukrytou. Já o ní nevím.


Vážený pane doktore, radnice jako důvod Vašeho odvolání uvedla "opakovaně špatně sestavené rozpočty a neoprávněné čerpání částky převyšující 350.000 korun". Nejde mi na rozum, že tak velká organizace jako Zoopark mohla takto fungovat několik let bez zásahu zřizovatele, který je za Zoopark zodpovědný. Můžete nám věci neznalým prosím objasnit, jaké povinnosti měl Zoopark vůči zřizovateli - městu Chomutov, zda je plnil a zda měli radní v minulosti výhrady k fungování Zooparku pod Vaším vedením? Děkuji za odpověď.

Honczik, dnes 11:58
Odpověď vložena: dnes 12:06

Děkuji za dotaz. Zoopark dlouhodobě dostává nejnižší příspěvek od zřizovatele ze všech zoo v republice. Abychom jej udrželi v chodu a dále rozvíjeli i při zvyšujících se nákladech, museli jsme každoročně vydělat více, než bylo ve schváleném rozpočtu. A to jsou ty špatně sestavené rozpočty. Neoprávněné čerpání 350-ti tisíc, jsou v podstatě jen forlmální chyby při vyúčtování dotace, jak to také označil šéf NKÚ pan Dohnal. Zřizovatel o celé věci věděl, vzal ji na vědomí a Ministertsvo financí nám 95% z prostředků, nařízených k vrácení, odpustilo. Rada města mě za hospodaření zooparku nikdy nenapomínala, ani nijak netrestala.


Přeju Vám hodně štěstí a držím všechny palce. Nenechte se, každý si dovolí tolik, kolik mu sami dovolíme. Tak je chytněte tak, jako se drží koně. :-)

Alena, dnes 11:55
Odpověď vložena: dnes 12:01

Dobrý den Aleno. Děkuji. Vévoda z Welingtonu v bitvě u Waterloo prohlásil: "Tohle je velká mela pánové. Uvidíme, kdo vydrží déle."


Dobrý den, pane Rabas během 16 let na ředitelském místě jste nikoho nepřipravoval jako nástupce? Věděl jste, že se může stát to co se stalo. Nezdá se Vám to trochu nezodpovědné pokud jde o tolik peněz v projektech?

Radek, dnes 11:15
Odpověď vložena: dnes 11:58

Dobrý den. Věřte mi, že jsem se snažil. Je velmi složité získat kvalitního technického pracovníka za platových podmínek v zooparku. Léta upozorňuji vedení města, že máme nejnižší mzdy mezi zoo v České republice. Vzhledem k tomu, že jsem se nedopustil žádné závažné chyby, měli by svou nezodpovědnost hodnotit jiní. Svým rozhodnutím poškodili zoopark, město, ale paradoxně také ODS. U radních za ČSSD a nezávislé to chápu, u členů ODS ne.


Hezký den, pane doktore. Nezvedá se Vám občas z té radniční politiky žaludek? A když nám emigrujete do jiné ZOO a s Vámi odejdou jiní, kvalifikovaní pracovníi, co naše malá zvířátka? Myslíte, že je naši "chytrolíni" z radnice neprodají a nerozšíří tam působiště Kamencového jezera?

Alex, dnes 11:46
Odpověď vložena: dnes 11:52

Dobrý den. Pevně doufám, že neprodají a nerozšíří. Zoopark je vázán v mezinárodních společenstvích a zrušení chovu vzácných zvířat není jednoduchá věc. Také myslím, že Chomutováci by si zoopark vzít nedali!!!


Zdravím, dloho jsem si myslela, že mě už nic nemůže překvapit. Chyba, v Kocourkově může. Dotaz nemám žádný, jen držím palce.

Jana Slavíková, dnes 11:44
Odpověď vložena: dnes 11:49

Dobrý den Jano. Moc děkuji. Vážím si toho.


Když jste dal výpověď, co teď? Musíte se i poslanec hlásit na úřad práce?:)

melinda, dnes 11:41
Odpověď vložena: dnes 11:48

Dobrý den. Výpověď mi nový pan ředitel nepodepsal. Zůstávám tedy zatím do konce června zaměstnancem zooparku. Nebojím se, že bych zůstal bez práce.


Pevně doufám, že prohraný soudní spor a tedy právně podložené usvědčení ze lži by bylo důvodem k odvolání autorů lži z jejich oficiálních pozic.

Andrea, dnes 11:40
Odpověď vložena: dnes 11:46

Dobrý den. To by bylo zajímavé… Než ale soudy věc vyřeší, bude na radnici po volbách jiné zastoupení.


Dobrý den, pane Rabasi, už jste dostal pozvání od Jana Krause do pořadu "Uvolněte se,prosím"? Jinak, přeji Vám hodně zdraví a držím palce.

Zdeňka Gubíková, dnes 11:40
Odpověď vložena: dnes 11:45

Dobrý den. Nedostal. Měl bych? Děkuji za přání.


Vážený pane doktore, ve volebním buletinu ODS pro volbu do senátu v roce 2006 vyjadřujete paní Řápkové svou podporu. Co se na Vašem vztahu od té doby změnilo? Ve stejném materiálu je dojemná fotografie paní primátorky s malou ovečkou v Podkrušnohorském zooparku. Jste si vědom, že by od té doby paní primátorka oficiálně Váš Zoopark navštívila nebo Vám jiným způsobem oplatila Vaši podporu? Děkuji za odpověď.

Honczik, dnes 11:37
Odpověď vložena: dnes 11:43

Podporu jsem tehdy vyjádřil všem chytrým a sympatickým ženám, které chtějí vstoupit do politiky. ODS mi tehdy bez mého vědomí vložila do úst, že se tato podpora vztahuje i na paní Řápkovou. Můj protest ODS obdržela. Myslím, že od té doby byla paní primátorka v zooparku jednou, a to na akci Hubertova jízda. Podporu mi oplatila jako v pohádce.........


Můžete nám říct, co jste dělal v sobotu, když se v zooparku slavil Den Země, na který přišlo asi patnáct lidí, jak psali v deníku? Slavil jste, nebo budete slavit Den Země?

francimor, dnes 11:37
Odpověď vložena: dnes 11:40

Dobrý den. V zooparku jsem pomáhal s instalací výtvarných děl žabí kampaně, procházel jsem se s dětmi a byl dojat podporou zaměstnanců i návštěvníků. Od indiánů jsem převzal dýmku míru, jaká se prý dává prezidentům. Bohužel, i oni se tímto se zooparkem rozloučili. Co vím, návštěvníků bylo přes 500.


Pane Přemku na kolik věříte, že se vrátíte do Zooparku?

Aleš, dnes 11:35
Odpověď vložena: dnes 11:38

Dobrý den. Hm..... Nikdy neříkej nikdy. Satčí to takhle?


Dobrý den, jsem ráda, že komunikujete, ač jste "nekomunikativní":) Dotaz: Máte možnost se nějak bránit proti - dejme tomu - neoprávněnému odvolání z funkce ředitele? Poškození jména, pomluva apod.?

holmesová, dnes 11:34
Odpověď vložena: dnes 11:37

Dobrý den, proti odvolání se, bohužel, bránit nemohu. Je to plně v kometenci rady. Proti pomluvám se budu bránit soudní cestou.


Vím o prohlášení pana Dohnala z NKÚ a velmi by mě zajímala reakce Rady a p. primátorky na jeho slova. Jakou oficiální cestou budou představitelé Chomutova s těmito zjištěnými fakty konfrontováni?

Andrea, dnes 11:32
Odpověď vložena: dnes 11:36

Dobrý den. Za křivá obvinění, která během této kauzy zazněla, budu podávat žalobu. Jinou oficiální cestu nevidím.


Dobry den. Kdo podle vas stoji za pani Rapkovou? Mam tim na mysli - jak je mozne ze si tohle vsechno muze dovolit? Co si myslite o spojeni techto 3 osob: Ivana Rapkova, Alexandr Novak, Mirek Topolanek? Dekuji, Ivanka

Ivanka, dnes 11:21
Odpověď vložena: dnes 11:34

Dobrý den. Spojení těchto osob je v ODS.....


Řekl Vám někdo, na jehož úsudku Vám záleží (ne chomutovští radní), do očí, že s odvoláním souhlasí?

Šťovík, dnes 11:21
Odpověď vložena: dnes 11:32

Dobrý den. Do čí mi to neřekl nikdy nikdo, ani chomutovští radní.


Ještě mám třetí dotaz, přání, zprávu. Stejně jako je tomu v pohádkách. Jak se mohou k situaci postavit lidé, firmy, kolektivy (z řad třetích osob), které přinesly do Zooparku nějaké hodnoty, ať již v podobě sponzorských darů či dobrovolných brigád. Většinou toto přinášely s vidinou určitých cílů, určité vize. Nyní věci vidí tak, že jejich práce byla možná zbytečná. Tyto příjmy zooparku mnohdy nejsou ani zavedeny v účetních knihách. Nebylo by vhodné, aby jim zřizovatel,, či zástupce vedení vyjasnil situaci, případně se omluvil?

Stanislav Tvrz, dnes 11:19
Odpověď vložena: dnes 11:31

Vždycky jsem za veškerou pomoc, všechny peněžité i věcné dary, které zooparku poskytovala veřejnost, byl velmi vděčný. Já jen doufám, že si té pomoci bude vážit i příští vedení zooparku. O vyjasnění situace budeme usilovat sami i nadále.


Dobrý den, moc Vás zdravím a pevně doufám, že se do chomutovského Zooparku vrátíte nebo alespoň nenecháte na sobě lpět obvinění, která jsou spojena s Vaším odvoláním. Stojí za Vámi opravdu hodně lidí. Přeji Vám hodně síly a energie. Těším se na setkání s Vámi dnes odpoledne a věřím, že se seznámíme s Vaším postojem k celé věci.

Andrea, dnes 11:18
Odpověď vložena: dnes 11:28

Dobrý den. Děkuji za podporu. S mou obhajobou pomáhají i jiní. Zatím hlavní argument pro odvolání, tj.chyby zjištěné NKÚ, odmítl v televizním vystoupení i nejvyšší představitel NKÚ pan Dohnal.


Zalíbila se mi otázka, kterou jsem slyšela v prezidentské kampani. Trochu ji pozměním: Co pozitivního je podle Vás na primátorce Řápkové, jakou má dobrou vlastnost, přednost?

melinda, dnes 11:17
Odpověď vložena: dnes 11:25

Dobrý den. Jistě je pracovitá a houževnatá.


Přemku nevzávej spravedlivý boj, je nás hodně, co Ti fandíme!!!

Rostislav Stach, dnes 11:15
Odpověď vložena: dnes 11:22

Děkuji Rosťo, i všem ostatním!


Dobrý den, přijmete nabídku z pražské zoo?

Monika, dnes 11:13
Odpověď vložena: dnes 11:21

Celá věc je příliš čerstvá, potřebuji čas, rozmyslet si co dál. Za všechny nabídky a podporu jsem vděčný a děkuji.


Vážený pane doktore, podle posledních zpráv hrozí Zooparku licenční řízení a uzavření. Důvodem má být posouzení odbornosti stávajícich zaměstnanců k provozování zoologické zahrady. Hrozí skutečně odebrání licence nebo má pravdu paní primátorka, které veřejnost ujišťuje, že stávající vedení po Vašem odvolání je dostatečně odborné? A jaké následky by případné uzavření Zooparku podle Vašeho názoru mělo. Děkuji za odpověď.

Honczik, dnes 11:10
Odpověď vložena: dnes 11:20

Děkuji za dotaz. Stávající vedení potřebnou kvalifikaci nemá a zoopark odchodem některých pracovníků nepokrývá též oblast výzkumu a vzdělávání. Nemyslím, že by došlo až k odebrání licence, mohou být uložena nápravná opatření, příp. pozastavena licence. Nicméně věřím, že se podaří situaci vyřešit.


Dobrý den pane doktore, máte stejný pocit, jako velká část občanů, že Vás svým způsobem SZ nechala na holičkách? Že vyčkávala, jak se k Vašemu odvolání postaví veřejnost a teprve pak zaujala stanovisko a vystoupila z koalice? Děkuji.

Honzik, dnes 11:10
Odpověď vložena: dnes 11:17

Dobrý den. Musím se výrazně ohradit. Martin Bursík i Džamila Stehlíková reagovali ještě dřív, než jsem se o odvolání dozvěděl já. Pokoušeli se vyjednat, aby se s reakcemi a vyjádřeními počkalo až na můj návrat. Jejich podporu a podporu mnoha dalších jsem měl po celou dobu.


Dobrý den, pane Rabasi. Zůstaváte na Chomutovsku nebo se stěhujete do Prahy? Slyšel jsem, že máte zajímavou nabídku do Zoo Praha…

Aleš, dnes 11:04
Odpověď vložena: dnes 11:14

Dobrý den, na Chomutovsku bych velmi rád zůstal. Alespoň bydlet a když to půjde dobře, tak i pracovat.


Zdravím a pozdravuji. Držím palečky a věřím, že spravedlnost existuje. Jenom jednu poznámku. Politiku neopouštěj!

Petr Točín, dnes 11:04
Odpověď vložena: dnes 11:13

Děkuji. Neopouštím.


Dobrý den, Přemku, chtěl bych říct, že stojíme za Vámi. Jaký si myslíte, že je hlavní skutečný důvod Vašeho odvolání?

Stanislav Tvrz, dnes 10:59
Odpověď vložena: dnes 11:13

Moc Vám a stovkám dalších lidí z celé republiky, kteří mi vyjadřují podporu děkuji. Se skutečnými důvody je to složité, obrazně by se daly najít mezi sochami na zámku v Kuksu. Sochy tam představují různé lidské cnosti a neřesti.


Prý jste dostal nabídku z Prahy. Pokud byste opravdu své "dítě" v Chomutově opustil, tak vězte, že jako současní "pražáci" se na Vás těšíme.

Stanislav Tvrz, dnes 11:02
Odpověď vložena: dnes 11:12

Nabídky jsem dostal z Prahy, ze Dvora Králové, ze soukromé zoo, jedna nabídka dokonce směřuje ke spolupráci na založení nové zoologické zahrady na Pardubicku, ale přicházejí i další. Děkuji za přízeň.


Kdybyste chytil zlatou rybku, co byste si teď přál?

melinda, dnes 11:01
Odpověď vložena: dnes 11:10

Jako první mě napadá, že bych jí ihned pustil na svobodu, bez podmínek. Kdyby naléhala, přál bych si, aby se našel brzy člověk, který by dokázal dokončit všechny rozpracované projekty v zooparku. Když se nenajde rychle, přijde zoopark o desítky milonů.


Dobrý den, pane Rabasi. Osobně jsem to neslyšela ani nečetla, ale prý jste řekl, že s politikou končíte. Měl jste na mysli už tyto podzimní volby, ve kterých kandidujete na kraj ? Pokud ano, tak Vám děkuji. Pokud jste jediným kandidátem za SZ, je ale nutné zvážit, komu přepustíte míst. ODS i ČSSD by se náramně hodilo.

Prokky, dnes 9:26
Odpověď vložena: dnes 11:02

Dobrý den, nepočítám s tím, že bych se měl politikou jako takovou živit. Mé prohlášení směřovalo k příštím parlamentním volbám, kde s kandidaturou nepočítám. V krajských volbách mají zelení schválenou kandidátku a já jsem na 4. místě.