Jiří Roth společně s radními ODS a ČSSD odvolal v pondělí Přemysla Rabase (rovněž Strana zelených) z funkce ředitele zooparku. Jediným, kdo hlasoval proti, byl druhý radní za SZ, Michal Kasl.

Radní si podle vlastních neuvědomil, že rozhodnutí může mít i politické důsledky. „Hlasoval jsem podle svého svědomí. Bral jsem to jen z profesionálního hlediska, nikoli z politického. A to byla asi chyba, která mohla stranu poškodit. Proto za to nesu odpovědnost,“ řekl včera chomutovskému deníku ke svému odchodu Roth. Prý měl několik telefonátů, ve kterých mu lidé jeho hlasování vyčítali a naznačovali, že tím Stranu zelených poškodil. „Nešlo o nějaký nátlak, ale nemám to zapotřebí. Já nejsem politik a když si politici myslí, že jsem stranu poškodil, tak jsem raději vystoupil.“

Podle předsedkyně chomutovské organizace SZ Džamily Stehlíkové strana na Rotha nijak nenaléhala, ale s jeho vystoupením souhlasí. „Jeho postup při hlasování nebyl správný,“ uvedla.

Jiří Roth ale nadále zůstává členem rady města a podle vlastních slov z ní odstupovat nehodlá.

Proč zůstává Jiří Roth v radě, když chce nést odpovědnost? Zůstane chomutovská Strana zelených v koalici s ODS a ČSSD, která Rabase odvolala? Více čtěte v zítřejším tištěném Deníku.