"Odstupovat nehodlám," odpovídá na výzvu svých bývalých spolustraníků chomutovský radní a zastupitel.

Zelení poukazují na to, že Jiří Roth byl zvolen na jejich kandidátce. „Měl by tím pádem odpovídat voličům za naplnění programu a slibů, které dal občanům před volbami. Ve chvíli, kdy hájí zájmy někoho jiného, než lidí, kteří mu dali svůj hlas, měl by z politiky odejít,“ říká Stehlíková.


Přímo pak v tiskové zprávě bývalého spolustraníka vyzývá, aby se vzdal mandátu. Do chomutovského zastupitelstva by tak zasedl náhradník z kandidátky Strany zelených.


Ale tak horké to zřejmě nebude. Jiří Roth chce v komunální politice zůstat. „Odstupovat nebudu. Nevolili mě jen příznivci strany zelených. Rozhodnutí je na mně a já nechci odcházet od rozdělané práce,“ řekl včera Deníku radní.


Zelení nemohou Rothovi zapomenout především to, že před více jak měsícem zvedl ruku pro kontroverzní odvolání Přemysla Rabase z čela zooparku. Tehdy byl Roth ještě ve Straně zelených, poté však ze strany vystoupil.


„Bral jsem to jen z profesionálního hlediska, nikoli politického. A hlasoval jsem podle svého svědomí,“ reagoval tehdy na nevoli své strany radní Roth.
Jeho bývalá strana mu však vyčítá i jeho působení na postu předsedy komise životního prostředí, kam ho doporučili právě Zelení. „Neřídil se důsledně zájmy ochrany životního prostředí, nekriticky podporoval každý krok radnice a neplnil tak svoji veřejnou funkci,“ prohlásila Stehlíková.


Jiří Roth se proti výtkám ohradil s tím, že na ně možná bude ještě reagovat písemně.


Strana zelených má nyní v radě ještě Michala Kasla, který jako jediný hlasoval proti odvolání Rabase. Ten se však rozhodl z rady odejít.