Četnost chodců je tu přitom vysoká. Jirkov už ví, jak řidiče zpomalí. Zúží průjezd ulicí.


Městská policie má nový ukazatel rychlosti, ze kterého lze čerpat statistické údaje teprve necelé dva měsíce. Už nyní však přináší kyselé ovoce. Potvrzuje se to, co si vedení města myslelo. Řidiči v Jirkově rychlost nedodržují.


Neodradí je ani ukazatele rychlosti, ani přechody pro chodce. Přitom právě Alešova ulice je jedna z velmi využívaných ulic z pohledu chodců. Mnoho lidí ji přechází, když se chce dostat do centra, či když chce vyrazit na nákup do místního supermarketu. Maminky s kočárky tu přecházejí poměrně často.

„Chvála bohu, tam zatím nedochází k zranění chodců,“ komentuje statistiky starosta Jirkova Radek Štejnar.


Městská policie s rychlými jezdci nic moc nenadělá. Vedení města má už ale nápad, jak řidiče projíždějící Alešovou ulicí zpomalit. „Každopádně se počítá se stavebními úpravami,“ informuje starosta. S těmi se počítalo již dříve v souvislosti s rozšiřováním parkovacích míst, nyní bude o důvod víc, proč stavební práce urychlit. „Budou se dělat parkovací místa na straně panelových domů a přibyde také nějaký ostrůvek. To by mělo řidiče přirozeně zbrzdit,“ tvrdí starosta.


Pokud se však bude městské policie či vedení města zdát, že je zapotřebí zasáhnout i jinak, je tu další řešení. Městská policie si pronajímá radar, na základě jehož výsledků může vybírat pokuty. Od města má však stanovený počet těchto měření. „Pokud zhodnotíme častější měření jako přínosné, tak jej městské policii umožníme,“ poukazuje na další způsob starosta Jirkova. „Myslím si ale, že není prioritou strážníků, aby kontrolovali řidiče,“ dodává.

Podívejte se jakou rychlost kdy v Alešově ulici naměřili

Jak dopadá měření rychlosti v Alešově ulici.