Podle zákona musí být vyměněny tři typy řidičských průkazů. Všechny byly vydávány v letech 1964 až 1993. Jejich držitelé by měli provést výměnu do konce letošního roku. Zatím se jich ale k tomu moc nemělo.
„Vyměněno bylo 3100 řidičských průkazů, zbývá jich vyměnit 4900,“ říká vedoucí Oddělení dopravních a správních činností Magistrátu města Chomutova Bedřich Rathouský. Podle něho jsou úředníci schopni nápor bezmála pěti tisíc řidičů do konce roku zvládnout. Otázkou ale zůstává, jestli se všichni na magistrát dostaví.

Podle vedoucího Oddělení dopravních a správních činností B. Rathouského jsou úředníci schopni nápor řidičů do konce roku zvládnout. Otázkou ale zůstává, jestli se všichni na magistrát dostaví.

Podle Rathouského se v případě nebývalého náporu uvažuje například o úředních dnech navíc. „Ano, v tomto smyslu je náš magistrát připraven. Spíše odhadujeme, že dojde k zahlcení Státní tiskárny cenin v Praze a k opožďování tisku nových řidičských průkazů,“ uvedl.


Ti, co si své "řidičáky" nestihnou vyměnit, se vystavují hrozbě tučné pokuty. Zákon o silničním provozu hovoří až o třiceti tisících korun. Aby tak Chomutováci předešli pořádné díře do rodinného rozpočtu, mají možnost si své řidičské průkazy vyměnit v budově magistrátu v pondělí a ve středu od 8.00 do 17.00 a v úterý a čtvrtek od 8.00 do 10.00.