Do města přijel na schůzku kvůli filmu, který tu chce v příštích letech natáčet (více o tom ve čtvrtečním vydání Chomutovského deníku).


„Když jsem se pak zmínil o babyboxu, paní primátorka se toho hned chopila a slíbila, že sežene peníze. Za týden mi volala, že je má,“ popisuje Strach.
Smlouva na potřebných tři sta tisíc korun už je podepsaná.

„Padesát tisíc dalo město a o zbytku jsem jednala na Severočeských dolech. Souhlasily,“ upřesnila chomutovská primátorka Ivana Řápková. „Když to pan Strach zmínil, sama jsem se musela ptát – proč tady ještě babybox nemáme? Částka tři sta tisíc korun není nijak závratná.“


S tím souhlasí i režisér. „Ten plech má cenu zlata, jakmile se tam objeví jediné odložené dítě,“ prohlásil včera. Jak sám říká, do patronátu nad babyboxy se nehnal sám od sebe, ale dělá to rád.


„Není to tak, že bych si řekl ´tak a teď si seženu nějaku charitu´. S Ludvíkem Hessem se známe, pořád mě informuje o tom, kolik dětí zachránil a kde montuje nový babybox. Tak jsem si řekl, proč bych ten svůj trochu známý ksichtík nevyužil k tak dobré věci,“ nechal se slyšet Strach, kterého lidé mohou znát z mnoha rolí, třeba jako loupežníka Lotranda z pohádky Lotrando a Zubejda. Jako režisér pracoval například na filmech Anděl Páně nebo Operace Silver A.


Babybox by měl být umístěn v chomutovské nemocnici na začátku příštího roku. Schránka už funguje také v Kadani.