„Ještě se diskutuje o tom, jestli to nebude v jedenáct hodin, ale vyhlášku tak jako tak chceme vydat,“ uvedla primátorka Ivana Řápková.
Pro restauratéry v problémových lokalitách, především na velkých sídlištích, to bude pořádná rána. Město totiž nesmí omezovat jednotlivě konkrétní provozovny a tak bude vyhláška platit na celé lokality nebo ulice. „Budou muset zavřít, ať už půjde o slušný bar nebo nějaké problémové doupě,“ připouští primátorka. „Kdybychom měli možnost zavírat jen ty problematické, tak to uděláme, ale to nejde."


V Chomutově dřív platila podobná vyhláška a radnice udělovala výjimky těm restauracím, s nimiž problémy nebyly. Jenže postup kritizovalo ministerstvo, město nedávalo rovné podmínky.
Vedení radnice se musí připravit na protesty restauratérů. Ty budou možná ještě silnější, než v případě provozovatelů heren. Město ale ustoupit nechce. „Chceme hájit zájmy lidí, kteří v problémových lokalitách bydlí a ne zájmy těch, kteří se opíjejí a pak hlučí v ulicích,“ říká Řápková.

Podle primátorky chodí na radnici minimálně každý týden stížnosti od lidí, které v noci ruší opilci kráčející z barů domů.
Kterých restaurací se vyhláška konkrétně dotkne, zatím není jasné. Problémové oblasti jsou ale klasické sídlištní lokality – Kamenná, Písečná, Zahradní, ale i Kadaňská.
Vyhlášku chtějí radní předložit do zastupitelstva v březnu. Zatím schválili jen záměr pořídit ji a nyní na jejím znění pracují úředníci magistrátu.