Statistiky se pro jednotlivá města nevedou. Všichni zájemci z regionu jsou registrováni na krajské matrice v Ústí nad Labem. Loni do úředně schváleného svazku vstoupilo čtyřiadvacet párů, což je o jeden více než v roce 2006. V letošním roce bylo zatím registrováno deset dvojic.


Co do počtu svazků je Ústecký kraj srovnatelný s jinými kraji.

„V Ústeckém kraji je poměrně vysoké procento homosexuálů a je tu celkem velký počet uzavřených partnerství na počet obyvatel,“ říká místopředseda chomutovského gay klubu ADAM Roman Hlaváček. Kolik je registrovaných párů v Chomutově neví přesně. „Několik jich tu je, ale spousta to není. Z těch, co znám, tak většina není registrována,“ uvádí. Podle Hlaváčka se novým svazkem partneři většinou nechlubí. „Mezi sebou o tom mluvíme a většinou tak nějak víme, ale někteří to považují za důvěrné a okolí to neprozradí,“ popisuje.


Některé homosexuální páry váhají i kvůli obavám z reakcí svého okolí. S netolerancí se mohou setkat i v zaměstnání, případně při cestách do zahraničí. Registrované partnerství je totiž uváděno i na občanském průkazu, což může být nevýhoda například v méně svobodných nebo katolických zemích.
Do konce loňského roku využilo v České republice možnost uzavření úředního svazku 487 párů. Osm svazků již zaniklo. Mnohem častěji se společně do matrik nechávají zapisovat muži.