To zasedá představenstvo Krajské zdravotní.
Petr Hossner je lékařem na gynekologicko – porodnickém oddělení mostecké nemocnice. Současně je však společníkem soukromé firmy Gynwell s gynekologickými ordinacemi v Kadani, Mostě a Chomutově. O střetu zájmu však na hejtmanství mluvit nechtějí.


Náměstek hejtmana, Petr Fiala (ODS), se k souhlasu rady kraje vyjádřit nechtěl. „Až do pondělí to nemá cenu komentovat,“ odpověděl na otázku, zda radní zkoumali a posuzovali podnikatelské aktivity Petr Hossnera v roli ředitele chomutovské n emocnice.
Také Krajská zdravotní se zatím nechtěla k situaci vyjádřit. „Oficiální stanovisko vydáme v pondělí,“ uvedl Jiří Vondra, mluvčí Krajské zdravotní.
Na manažerských postech už Hossner dříve působil. Jako náměstek ředitele mostecké nemocnice. Když se nemocnice dostala do finančních problémů, odstoupil, musel stejně jako tehdejší ředitel Vladimír Vopelka.


Souběh dvou funkcí kritizuje opozice. „Není dobré, že má více ordinací. To je jasný souběh. Nevím, jestli tak bude vykonávat svou práci ředitele na sto procent,“ řekl včera radní Pavel Kouda (ČSSD).
Podle krajského zastupitele Vlastimila Balína (KSČM) může být Hossner obviňován z možného střetu zájmu. „Vypořádat se bude muset i s dalšími problémy.“
Hospodaření nemocnice v Chomutově je totiž z minulosti stále v záporných číslech. Podle Jiřího Vondry činil dluh vůči dodavatelům chomutovské nemocnice k prvnímu září letošního roku téměř čtyřicet milionů.


Petr Hossner je až do pátku pracovně mimo republiku. Včera měl mobilní telefon vypnutý.