Radní Doležala odvolali, když projednávali situaci v hospodaření organizace. Zjevně s ní spokojeni nebyli, což potvrdilo i následné vyjádření náměstka hejtmana Petra Fialy. „Manažersky nezvládal řízení organizace,“ uvedl k odvolání Doležala.
Hlavní roli zřejmě hrála veřejnosprávní kontrola zaměřená mimo jiné na správnost účetnictví a hospodárnost čerpání finančních prostředků.
„Kontrola potvrdila, že ekonomická situace Správy sociálních služeb Chomutov není dobrá a organizace nebude schopna zajistit do konce roku 2007 vyrovnané hospodaření,“ řekl Fiala.


Sám Doležal se ke svému konci v čele Správy sociálních služeb nechtěl vyjadřovat. „Rada mě do funkce zvolila a má také právo mě z ní odvolat. Víc k tomu nemám co říci,“ reagoval včera na telefonát Deníku.
Doležala letos kritizovali i jeho zaměstnanci, nelíbilo se jim propouštění v Domově pro seniory a osoby se zdravotním postiženímv Mašťově. Tehdy se ale vedení kraje postavilo na jeho stranu.


Milan Doležal působí v sociální oblasti už dlouhá léta. Byl ředitele Městského ústavu sociálních služeb v Chomutově, poté i poradce tehdejšího minstra práce a sociálních věcí Zdeňka Škromacha. Původně byl i kandidátem ČSSD na senátora, ale strana ho poté stáhla.
Řízením Správy sociálních služeb Chomutov byl dočasně pověřen současný ředitel Ústavu sociální péče Litvínov-Janov Jiří Šimůnek, který má během krátké doby provést příslušná stabilizační opatření.
Nový ředitel by měl být zvolen do čtvrt, maximálně půl roku.