„Teď už je to jedno, ve finále můžeme klidně prohrát. Hlavní je, že jsme postoupili. Že jsem ten svůj tým co mne nominoval, nezklamal,“ řekl po skončení semifinálového kola sympatický dějepisář.


Zatímco v regionálních kolech ankety Zlatý Ámos záleželo především na žácích, kteří si museli připravit originální obhajobu svých pedagogů, v semifinále už to bylo jen na samotných kantorech.


Prvním úkolem, který Michael Radimerský a ostatní nominovaní dostali, bylo vyplnit psychologický dotazník, který připravil předseda poroty Jan Cimický.


Pak už si každý sám připravil svou obhajobu. Učitel Radimerský přišel před porotu v převleku. Hrál starého učitele, který vše zapomněl. Proto navštívil lékaře, který mu z hlavy vytáhl určité momenty z jeho života, hlavně učitelské zážitky. Tyto zážitky pak promítal jako prezentaci na 45 fotografiích v doprovodu hudby.


Prezentaci pak vtipně komentoval jako zmíněný starý učitel. Například fotku, kdy byli se žáky na výletě a vařili v přírodě, okomentoval slovy - jó to nám tenkrát vybouchla jídelna. Poté se ho ještě porota zeptala na několik otázek a pak už se jen čekalo na vyhlášení výsledků.
Finále ankety se koná 27. března od 14 hodin v kongresovém centru Olšanka v Praze. Šest finalistů se svými partnery budou v Praze už ve čtvrtek, čeká je pestrý program. Večer je pro ně připravený kantorský bál a slavnostní korunovace.


Do „Zlatého Ámose“- ankety o nejoblíbenějšího učitele, nominovali žáci ze ZŠ Krátká v Klášterci nad Ohří učitele Michaela Radimerského. Do semifinále postoupila také Bohumila Rýznerová ze ZŠ na Písečné v Chomutově. Do finále už se probojoval pouze Michael Radimerský.

Autorka: Pavlína Gavdunová