Po odvolání Přemysla Rabase z funkce ředitele následovaly bouřlivé protesty. Vyhrocená atmosféra se dotkla i zooparku. Je už nyní klid, nebo ještě řešíte některé spory z dřívější doby?
Problém ohledně vracení majetku s panem Pislcejkem se už za pomoci policie vyřešil. Zprávy o tom, že by byl nějaký jiný, nemám. Všichni hodně pracují, práce máme nad hlavu, i vzhledem k panujícím mrazům.


S P. Rabasem odešlo i několik odborníků. Některé pracovníky přijal už bývalý dočasný ředitel Roman Smetana. Změnila jste nějak personální obsazení?
Jenom v jednom případě, už začátkem srpna jsem jmenovala nového vedoucího provozu. V oddělení propagace, odkud několik lidí odešlo, zůstali ti, které přijal už pan Smetana.


Personální otázka je tedy vyřešena?
Ano, personálně jsme stabilizovaní, nikoho nesháníme.


V jaké fázi jsou projekty jako rozšiřování skanzenu, nebo ahníkovského zámku? P. Rabas tvrdil, že zpoždění způsobené nečinností p. Smetany může mít na jejich realizaci negativní vliv. Probíhají podle harmonogramu?
Skanzen zpoždění mít bude. My jsme žádost i vše ostatní odevzdali včas, ale posuzovatel projektu ještě nerozhodl, což měl udělat do prosince. Nastaly ale nějaké změny na německé straně, která je hlavním partnerem projektu. Zpoždění může být čtvrt roku i víc, dopředu se nedá odhadnout. Rozhodně chceme v nastavené myšlence pokračovat. Je možné, že nedostaneme tolik peněz, jak se původně předpokládalo. Pak by se nejdůležitější věci udělaly nejdřív, a zbylé, třeba přístavek k mlýnu, v další etapě.


A zámek Ahníkov?
Měly by se zavést sítě, už se měly dělat loni. Projekt leží na ministerstvu, nemám o něm dostatek informací.


Spolupracujete nějak s bývalým ředitelem Rabasem?
Nespolupracujeme, myslím, že o ni nemá zájem. Spolupráci podmiňoval tím, že ho o ni požádá magistrát.


Náklady na provoz zooparku se asi zvedají, stejně jako všude. Bude se tento rok zvedat vstupné? Uvažujete o tom?
Za rok jsme třeba zaplatili o půl milionu korun víc za krmivo, náklady se budou zvyšovat i letos. Změnu vstupného jsme uvážili, dali jsme návrh na jeho zvýšení.


O kolik se zvýší a od kdy?
Záleží, jak návrh posoudí město, zřejmě ho schválí. Určitě to nebude o více než dvacet korun. Permanentek, které využívají Chomutováci, se to nedotkne. Systém slev zůstane, stejně jako vstup zdarma pro zdravotně postižené. Vstupné by bylo vyšší od nové sezóny, tedy od dubna.


Připravují se na letošek v zooparku nějaké novinky?
Chceme zavést pravidelné komentované krmení, jednáme o výstavbě lanového centra pro děti. Jezdit se bude i ve vozech tažených koňmi, budou to takové výlety do historie. Známé akce zůstanou zachovány.