Schůzka v Mostě nebyla svolaná kvůli situaci v Chomutově, říká ministryně Džamila Stehlíková (SZ).


„Důvod setkání byl jediný – krize v Chomutově, kterou odstartovalo odvolání ředitele zooparku Přemysla Rabase,“ uvedla Česká televize v jednom ze svých zpravodajských vstupů. „K závěrům schůzky nechtěl nikdo nic říct, premiér Topolánek byl velmi podrážděný, že se o ní novináři vůbec dozvěděli. Celou dobu říkal, že to jednání je neveřejné a žádné závěry nebudou.“


Deníku se podařilo ověřit, že zmíněná schůzka opravdu proběhla, a to na hradě Hněvín. Zúčastnili se jí předseda vlády Mirek Topolánek, šéf krajské ODS Jiří Šulc, předseda Strany zelených Martin Bursík a Džamila Stehlíková, předsedkyně SZ v kraji.


Právě Džamilu Stehlíkovou se nám včera podařilo kontaktovat. Podle ní ale nešlo o schůzku, která by byla svolaná kvůli situaci v Chomutově.


„Byla to neformální večeře, řešili jsme několik problémů a částečně se připravovali na zasedání vlády, které proběhlo druhý den,“ říká ministryně. O situaci v Chomutově prý ale hovořili také. „To téma nešlo obejít. Vyjádřili jsme své postoje. My s odvoláním Přemysla Rabase nesouhlasíme, to už jsme řekli několikrát. Ale bylo to jen jedno z témat, nikoli to hlavní.“


Přesto je to kauza, kterou stranické sekretariáty sledují a mluví se o ní i v Praze. To si Deník ověřil, když sháněl názory vrcholných politiků ČSSD a ODS v kraji i v republice. Místopředseda ODS Petr Bendl například uvedl, že by byl pro dohodu a zklidnění situace a nevylučoval by ani možnost návratu Rabase do funkce. Zároveň ale všichni politici dodávali, že to je záležitost města Chomutova.