V pátek dostal Přemysl Rabas, po několika veřejných výzvách, odpověď na svůj oficiální dopis. Primátorka v ní přijala výzvu ke slovnímu duelu a určila předem i datum. K slovnímu souboji, tak mělo dojít již dnes. Měla však podmínku, že diskuze nebude veřejná, nýbrž před novináři a před zrakem kamer (Více se dočtete zde).

Podmínku veřejného setkání bere Přemysl Rabas jako zásadní. Proto ještě v pátek posílal primátorce Chomutova odpověď.

„K otevřené diskuzi před veřejností jsem Vás vyzval především proto, abychom dokázali veřejně obhájit svá tvrzení. Vzhledem k tomu, že své polopravdy a nepravdy zveřejňujete v radničních novinách, které dostávají občané města do svých schránek, trvám na tom, aby naší diskuzi mohla být veřejnost přítomna. Věřím, že tento požadavek pro Vás není nepřekonatelný,“ stálo v rychlé reakci Přemysla Rabase.

V pondělí v podvečer však dostal bývalý ředitel zooparku odpověď s vysvětlením. „Mrzí mě, že se odmítáte zúčastnit debaty před zástupci veřejných sdělovacích prostředků,“ odpovídá primátorka.

Celé znění dopisu, který Ivana Řápková adresovala Rabasovi

Dopis primátorky adresovaný Přemyslu Rabasovi.

Rabas ihned reagoval na odpověď s tím, že nesdílí názor, že veřejná debata je populistická a laciná předvolební reklama a že právě voliče zajímá názor lidí na kandidátkách.

Jeho reakce:

Reakce Přemysla Rabase.

Tiskový mluvčí magistrátu informoval, že veřejná debata je předem vyloučena. Rabas nyní čeká na oficiální odpověď . Pokud někdo neustoupí, je diskuse vyloučena.