Na nesrovnalosti při zadávání zakázek přišla po několikatýdenním zkoumání pětičlenná dozorčí rada Podniku služeb.
Té kontrolu nařídila valná hromada tvořená jirkovskými radními.
„Budeme zkoumat, jakým způsobem tyto zakázky byly zadány. Především, jestli vše proběhlo se souhlasem tehdejší valné hromady,“ uvedla tehdy předsedkyně dozorčí rady Ivana Zamazalová.

Nyní jsou známy výsledky kontroly. „Nebylo vše v pořádku. Přišlo se na několik nesrovnalostí. Například při výběrovém řízení na koupi vozidla Mercedes za čtyři a půl milionu korun nebo při stavebních pracích na tělese C4 městské skládky,“ uvedl jirkovský místostarosta Jaroslav Cingel.
Po tomto zjištění radní uložili jednateli Podniku služeb, aby podal oznámení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. „Nechceme nic krýt. V případě, že Úřad zjistí pochybení, město dostane pokutu. My pak s největší pravděpodobností podáme trestní oznámení na neznámého pachatele,“ dodal Cingel.
O vyjádření Deník požádal i bývalého ředitele Podniku služeb Michala Batrina. „Ničím jsem se neprovinil, žádné předpisy neporušil. Z titulu mé funkce jsem žádná výběrová řízení vypisovat nemusel, všechno navíc schvalovala tehdejší valná hromada,“ uvedl Michal Batrin.
V případě, že by radnice podala trestní oznámení na neznámého pachatele, pouze by snížila skóre. Michal Batrin už totiž podal dokonce tři trestní oznámení. „První oznámení je kvůli tomu, jakým způsobem vedení města rozděluje peníze na sport. Druhé, to když mi rada nařídila stanovit menší poplatek Chomutovu za svoz odpadu a třetí za mé neoprávněné odvolání z funkce ředitele,“ nechal se slyšet Batrin.