Do prvních tříd na ZŠ Březenecká by mělo v září nastoupit skoro devadesát prvňáčků. Na svůj první zápis tam přišlo 83 dětí. Některé dostaly návrh na pozdější nástup a jiné naopak nastoupí po loňském odkladu.


„Od té doby co na sídlišti funguje jen naše škola, je počet prvňáčků téměř stejný. Do obvodu pochopitelně spadá více dětí, než když byly školy dvě,“ odůvodňuje vysoký počet zapsaných zástupkyně školy Eva Poništová. „Vysoký počet žáků je také dán tím, že jsme na sídlišti, kde je větší hustota lidí, než v oblastech s rodinnými domky. Je ale pravda, že k nám dojíždějí i děti z Kamenné, které by měly chodit do školy na Písečné nebo Zahradní.


Na škole v Hornické ulici bude prvňáčků podstatně méně. Zde se předpokládá, že v lavicích od nového školního roku přibude třicet čtyři dětí. Ve škole v Havlíčkově ulici pak uvítají jednoho žáčka navíc.
„I kdyby to bylo právě tolik žáků, tak si myslím že je to optimální počet pro otevření dvou tříd. Kam moje paměť sahá, se na naší škole otevírají dvě třídy. Kdyby se přihlásilo více žáků, kapacita naší školy by na to nestačila. Každopádně to není číslo konečné,“ říká ředitel školy Hornická Václav Mach. „Vliv na to, kolik dětí se k nám zapisuje, má i lokalita, ve které se škola nachází,“ dodal Mach.

 

 

Zápisy dětí do škol vChomutově

Počet dětí, které přišly kzápisu/ Předpokládaný počet dětí vprvních třídách

Zahradní 57/80 dětí

Na Příkopech 74/77 dětí

Akad. Heyrovského 52/51 dětí

Kadaňská 53/47 dětí

Písečná 51/56 dětí

Hornická 43/34 dětí

Školní 50/52 dětí

Havlíčkova 29/35 dětí

Březenecká 83/89 dětí

Celkem: 492/521 dětí