Na středečním povoleném shromáždění se sešlo více než tři sta lidí. Začátek byl stejný jako vždy. Hlavní organizátorka Marie Kindermannová se chopila mikrofonu a seznámila přítomné s problémy, proti kterým Nespokojení občané! pomocí petic bojují.


Poprvé se však rozhodli protestanti opustit Husovo náměstí, na kterém mají shromažďování povoleno, a přesunuli se k chomutovské radnici. Za podpory bubínku, do kterého mlátil Petr Kindermann, trubky a pískotu lidí asi sto nespokojenců několikrát zvolalo: „Už vás máme dost“. Po té se domluvili na příště a rozešli se.


Aby Nespokojení občané přilákali více lidí na své demonstrace, začali vylepovat informační letáčky. Zde však udělali chybu. Své plakáty vylepili i na několik autobusových zastávek MHD.


O jejich odstranění se postaral ředitel DPCHJ Jiří Melničuk. „Telefonicky jsme se domluvili s Petrem Kindermannem na tom, že je již nebude vylepovat,“ oznámil Melničuk.


„Ze zákona se na zastávky nesmí lepit nic jiného než jízdní řády. Stejně bych se zachoval i k členovi šachového kroužku,“ vysvětlil ředitel.


Petr Kindermann potvrdil, že o zákazu výlepu na autobusové zastávky již ví. „Už to nebudem dělat, když si to nepřeje,“ oznámil Kindermann.


Nespokojení občané nechávají podepsat dvě petice. Jedna z nich s názvem Už vás máme dost, již podle Kindermanna nese tři tisíce podpisů. Na druhé, ve které žádají o vyhlášení místního referenda, je prý podepsáno kolem třinácti set lidí.