V jednu hodinu, na kdy organizátoři z řad občanů shromáždění svolali, byla v dětské zoo sotva stovka lidí. A to ještě ne všichni přišli kvůli protestu. Postupně ale přicházeli další a další lidé, často celé rodiny. Nejvíc lidí najednou se v dětské zoo sešlo asi okolo druhé hodiny, kdy jich tam v malých hloučcích postávaly asi dvě stovky.

„Přišli jsme všichni, protože s odvoláním ředitele nesouhlasíme,“ uvedla například Veronika Šultisová, která také podepsala petici proti Rabasově odvolání. „Zoopark znám ještě z doby, kdy byl zadarmo a moc toho tady nebylo. Ředitel Rabas z toho udělal příjemný areál.“

Nezazněly žádné projevy, lidé si jen ve skupinkách povídali. U většiny z nich bylo ale téma jasně dané – odvolání Přemysla Rabase a názory na tento krok radních.

Na místě bylo vidět i několik veřejně známých tváří, umělce Josefa Šporgyho či Kamila Sopka nebo právníka a spisovatele Milana Kindla. Sám Rabas už se vrátil do České republiky, ale do dětské zoo nepřišel.

Včerejší akcí pokračovaly protesty obyvatel Chomutova, kterým se odvolání Rabase nelíbí. Podle podpisů na všech zjištěných peticích je jich zatím asi přes tisíc. Za Rabase se postavila také řada odborníků, včetně ředitele pražské zoo Petra Fejka.

Rabase radní odvolali před týdnem, tou dobou byl ředitel na poslanecké cestě ve Vietnamu. Důvodem k odvolání mají být opakované chyby v rozpočtu zooparku a špatná komunikace s vedením města. Jedna z posledních věcí, které rada Rabasovi vyčítá, je, že je neinformoval o plánovaném zvýšení vstupného.