Primátorka chce diskutovat mimo zraky veřejnosti. Přítomna má být kamera


Přemysl Rabas vyzval otevřeným dopisem primátorku Chomutova, Ivanu Řápkovou, k duelu před veřejností. Ta zpočátku odmítala na výzvu přistoupit s tím, že diskuse nepřinese nic nového. V pátek však změnila názor a výzvu přijímá.


„Bohužel po zhlédnutí záznamu Vaší tiskové konference, kde jste uváděl spoustu nepravd, pololží a osočoval mimo jiné i mou osobu, jsem dospěla k závěru, že by se podobný duel uskutečnit mohl, aby se jednou provždy tyto věci uvedly na pravou míru,“ vysvětluje své nečekané rozhodnutí primátorka v odpovědi Přemyslu Rabasovi.


Primátorka využila nabídnuté možnosti a navrhla místo a čas setkání. To se tak má odehrát na radnici v její kanceláři již toto úterý od 14 hodin. Jak již místo diskuse napovídá, vyloučena je přítomnost veřejnosti, jedna z podmínek, od které Rabas nechce ustoupit.


Primátorka má však vysvětlení a i náhradní řešení.

„Vzhledem ke skutečnosti, že volební kampaň je nyní v plném proudu, veřejná diskuse by tak mohla snadno sklouznout do osobního, a jak jsem se z internetu dozvěděla i fyzického napadání vašimi i mými odpůrci, navrhuji komornější variantu panelové diskuse před novináři, s vyloučením široké veřejnosti,“ uvádí primátorka. Slibuje však, že nesestříhaný záznam diskuse bude vyvěšen na internetových stránkách města.


K výběru moderátora, který by celou diskusi řídil, vyzývá primátorka Přemysla Rabase. Podle ní by pak mohl duel probíhat podle scénáře, kde by měl v počátku každý volné úvodní slovo a pak by moderátor kladl oběma účastníkům nashromážděné otázky novinářů.


Bývalý ředitel zooparku je změně názoru paní primátorky nakloněn. Stojí si ale za svým. Chce, aby duel proběhl před zraky veřejnosti. „Jsme veřejné osoby a musíme se zodpovídat veřejnosti. Ať si každý obhájí svá tvrzení před občany a voliči. Dělat to bez veřejnosti, jen před novináři, to si můžeme posílat otázky a pak je vydat v novinách,“ reaguje na návrh primátorky Rabas.


Na termín Přemysl Rabas přistoupil a co se týče výběru moderátora navrhuje, aby rozhodli novináři během dnešního dne.
Zda primátorka Chomutova ustoupí a přistoupí na výzvu Přemysla Rabase, aby se diskuse konala přímo před občany, není zatím jisté. Deník bude během dnešního zjišťovat další informace o přesném termínu a místě konání duelu.

Otevřený dopis si v plném znění můžete přečíst zde.

Otevřený dopis primátorky Přemyslu Rabasovi.