Původně je chtěl prodat po celcích a nejlepší nabídce, čímž by prakticky ze hry vyřadil současné obyvatele těchto bytů. Ti by nemohli konkurovat investičním společnostem.


Po protestní petici a nesouhlasných projevech nájemníků na žádost několika členů dozorčí rady společnost způsob prodeje znovu přezkoumává.
Zatím se nedobrala k výsledku.

„Situací ohledně uvažovaného postupu prodeje bytového fondu se na některém z dalších zasedání budou opět zabývat orgány společnosti ČEZ,“ sdělil mluvčí ČEZu Ota Schnepp.


Podle něho se znovu prověří všechny možné varianty prodeje. Až se společnost rozhodne, o výsledku bude informovat nájemníky.


Průběžně nové informace mají odboráři. „O aktuálním stavu v oblasti prodeje jsou vedením společnosti informováni na pravidelných setkáních zástupci odborových organizací,“ uvedl Schnepp.


Mezi nájemníky kolují fámy, že hlavní organizátor protestů proti prodeji Václav Kucharský se svoji činností skončil. Někteří se dokonce obrátili i na naší redakci.


Kucharský však takové zvěsti odmítá.

„Pokračuji v jednáních, oslovil jsem znovu všechny starosty měst, kterých se prodej týká. Jednám i s poslanci a politiky,“ říká.


Na přelomu měsíce se má setkat s Jiřím Paroubkem a šéfem ústecké ČSSD Petrem Bendou. Právě tato strana před volbami nájemníkům slíbila, že jejich situaci bude řešit.


Neustoupil ani z myšlenky pražské demonstrace, předpokládá, že by mohla proběhnout v prosinci.


Celá kauza prodeje elektrárenských bytů, kterých jsou na Chomutovsku téměř dva tisíce, začala letos v létě. Nájemníkům se nelíbí, že si byty nemohou koupit do svého vlastnictví za zvýhodněnou cenu, i když je ČEZ stejně jako města získal v privatizaci.