Já za to nemůžu, šli jsme spolu na férovku a já jsem vyhrál, hájil se před chomutovským soudem nebezpečný recidivista


Podle obžaloby Jaroslav Horňák svým obětem dvakrát hrozil, že je probodne. V jednom případě hrozbu dokonce splnil. Pokud ho soud uzná vinným, může jít do vězení až na osm let.


Poprvé měl Horňák nůž „tasit“ v listopadu roku 2005 v chomutovské restauraci Luna. Důvodem byl údajně spor o drogy, které mu nechtěl dát jeho kamarád. Horňák se naštval, vytáhl nůž a bodl ho do hrudníku. Zraněný naštěstí útok přežil.


Rozčílil se kvůli kárce na šrot

Další potyčka se odehrála letos v únoru u hlavní brány chomutovského Kovošrotu. Zde měl obžalovaný po pracovníkovi místní sběrny požadovat vydání kárky na šrot. Ten mu však řekl, že žádný jeho vozík nemá. Obžalovaný se opět rozčílil, začal se s mužem prát a následně vytáhl nůž. Poškozený naštěstí stačil včas utéct.


Mladíkovi držel nůž pod krkem

Potřetí se Horňák zbraní oháněl letos v květnu. Tentokrát napadl jednadvacetiletého mladíka, kterému přiložil nůž ke krku a vyhrožoval mu, že ho bodne. Z jakého důvodu útočil, se nepodařilo zjistit.


Obžalovaný totiž odmítl před soudem vypovídat. Nic neřekl ani v přípravném řízení na policii.


Soudkyně tedy vyslechla dva poškozené muže. Oba potvrdili, že je Horňák skutečně velmi agresivně napadl.


„Vyšel jsem před dům a tam stál obžalovaný. Ptal se mě, jestli je uvnitř jeho ženská. Odpověděl jsem, že ano. On na mě vytáhl nůž. Nejdříve jsem mu držel ruce, pak se mi ale vysmekl, přiložil mi nůž na krk a křičel, že mě propíchne. Incidentu byla přítomná má sestra, která začala křičet a volala policajty. Obžalovaný se lekl a zdejchnul se,“ popsal jednu z potyček nejmladší poškozený.


Podobně líčil své napadení druhý muž, pracovník sběrny. „Obžalovaný po mně chtěl kárku. Když jsem řekl, že ji nemám, tak vyhrožoval, že mě zabije a snažil se mě uhodit. Následně jsem v jeho ruce uviděl nůž, tak jsem začal utíkat. On se rozběhl za mnou a křičel, ať stojím, že mě píchne,“ popsal druhý incident svědek.


Obžalovaný Horňák toto napadení velmi svérázně komentoval. Když ho soudkyně vyzvala, jestli má nějaké dotazy, řekl: “Já za to nemůžu. Šli jsme spolu na férovku a já vyhrál.“


Soud pokračuje, svědci nepřišli

Rozsudek soud včera nevynesl. Vzhledem k tomu, že k hlavnímu líčení nedorazil jeden z poškozených mužů a nepřišlo ani několik dalších svědků, odročila soudkyně proces na 26. září.