Stavět se bude v zadním traktu obchodního domu, železobetonová konstrukce změní dlouho neměnný vzhled největšího obchodního centra ve městě.


Místa pro zákazníky i hotelové hosty


Parkoviště bude sloužit především zákazníkům Prioru, ale zároveň by v něm měli svá auta parkovat lidé bydlící v plánovaném hotelu a nových bytových domech.


Investorem stavby je společnost Spectrum Stores, která Prior vlastní. Ta se již dříve domluvila na společném postupu s firmou Katumba, která chystá stavbu šestipatrového hotelu se zhruba stem lůžek a tří menších bytových domů.


Vozy budou stát i na střeše parkoviště


Auta budou stát ve dvou podlažích, zaparkovat bude možné i na střeše objektu. Ta bude v úrovni druhého patra obchodního domu.
Celková kapacita garáží bude sto padesát pět míst. Vjíždět se do nich bude z Farského ulice, tedy od Komerční banky. Vjezd bude na místě, kudy nyní jezdí nákladní vozy zásobování.


Cyklostezka povede jinudy


Nová výstavba rovněž uzavře nyní otevřený zásobovací dvůr, vedle kterého vznikne dvacet parkovacích stání.
V zadním traktu tak vznikne velká železobetonová stavba s příjezdovou silnicí. Změní se dosavadní vzhled místa. Kvůli nové přístavbě bude muset být přeložena i cyklistická stezka, pokáceno bude několik stromů, které tam rostou hlavně ve svahu k plotu.


Čeká se na stavební povolení


Stavitel nyní čeká na vydání stavebního povolení. Od jeho vydání by garáže měly být do osmi měsíců postaveny.
První fáze jejich provozu má být spojena s denní otevírací dobou obchodního domu. Nyní je stavba posuzována z hlediska vlivu na životní prostředí.