Primátorka popřála šťastným rodičům, předala jim finanční dar v hodnotě pěti tisíc korun a další drobné dárky. Malá Adriana přišla na svět 1. ledna v 15.40 hodin jako první dítě Veroniky a Radima Římsových. „Po porodu vážila 3,35 kilogramu a měřila 53 centimetrů,“ pochlubil se pyšný otec.

Jeho žena na něj prozradila, že byl porodu Adrianky přítomen. „Dceru si už také přebalil,“ řekla s úsměvem maminka.

Primátorka si holčičku pochovala. „Je nádherná a navíc je to první občánek Chomutova jak má být. Se správnými chomutovskými kořeny,“ řekla Řápková. Oba Adrianky rodiče totiž pocházejí z Chomutova a 1. září 2007 zde měli i svatbu.

Holčička se má řádně k světu, a má také proč. Šťastný otec ji už dvakrát „zapil“. Na zdraví novorozence se již skleničkami „ťukalo“ v rodinném kruhu a s přáteli. Ještě jednu oslavu chystá šťastný otec se svými kamarády ze sportovního klubu.

První miminko z okresu narozené v letošním roce je malý Jakub Mařinec z Vejprt. Narodil se krátce po osmé hodině ranní v kadaňské nemocnici. Prvního občánka tohoto roku má také Jirkov – Eliška Jelínková se narodila v 16. 10 hodin v chomutovské nemocnici.