Dnes (v pondělí) kolem půl páté odpoledne oznámila asistentka primátorky policii, co se stalo.

„Když scházela dolů ze schodů, viděla že na dveřích radnice byly připevněny dvě růže s černou, žlutě lemovanou stuhou,“ sdělila tisková mluvčí Policie ČR Marie Pivková.


I když by jindy zřejmě šlo o bezvýznamnou událost, policisté právě šetří vyhrůžku zaslanou před pár dny primátorce, a proto mají lidé na radnici na policii hlásit cokoli nezvyklého. Asistentka proto běžela do své kanceláře a volala policii. Když potom sešla zpět, květiny už nebyly na dveřích, ale v koši.


„Nejspíš se jednalo o nějakou soukromou akci. Zřejmě šlo o recesi,“ informovala poté Chomutovský deník Marie Pivková.


Pravda je, že skupina aktivistů včera na Den s Deníkem přijela podpořit odvolaného Přemysla Rabase v čele s pohřebním vozem, který měl symbolizovat „pohřbení zooparku.“


Podle Marie Pivkové nebylo nijak určené, že květiny měly být adresované přímo pro primátorku Ivanu Řápkovou. Podle ní to klidně mohlo patřit celé radnici, s jejímiž kroky v poslední době nesouhlasí mnoho lidí.


Nakonec z toho případ pro policii nebude. „Nejedná se o trestný čin,“ potvrdila Marie Pivková. Případ tedy nebude spojován s nábojnicí, kterou obdržela primátorka Ivana Řápková spolu s výhrůžným dopisem minulý týden.