Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zmatek ve značení nové přeložky silnice. Směrníky řidiče matou

CHOMUTOV - Obchvat Chomutova zatím nesplňuje svůj účel. Auta k německým hranicím stále jezdí více přes město, než po nové přeložce silnice I/7. Proč? Chybí totiž správné směrníky.

22.8.2007 1
SDÍLEJ:

Jedna z cedulí u nové přeložky.Foto: Deník/ Vojtěch Janda


Po nové přeložce Chomutov – Křimov – Hora Svatého Šebestiána, která navazuje na obchvat města, se může jezdit už bezmála dva měsíce. Přesto třeba na Pražské ulici je směr po takzvané sedmičce vytyčený přes centrum Chomutova, byť se škrtnutý nápisem Chemnitz. Málo pozorný řidič jedoucí od Prahy se tak může lehce splést a držet se staré trasy. Důsledkem toho pak tráví několik zbytečných minut na přecpaných městských křižovatkách.


Podle našich zjištění značení má v tomto případě na starosti Ředitelství silnic a dálnic, které je také zadavatelem stavby celé přeložky. „Ano, o značení, které je třeba vyměnit, víme,“ přiznává se k zodpovědnosti Renné Komínek ze zmíněné společnosti. Jak dále uvedl, ŘSD nyní čeká na vyjádření Krajského úřadu Ústeckého kraje, které by mělo výměnu značení úředně posvětit.


O vyjádření jsme včera požádali i druhou stranu. „Krajský úřad stanoví směrové značení pro silnice I. třídy na návrh, který podává zpravidla správce komunikace (ŘSD – pozn. red.), a to vždy se souhlasem dopravního inspektorátu,“ vysvětluje mluvčí Krajského úřadu Ústeckého kraje František Janačík.

„Přibližně do jednoho týdne by mělo být do Chomutova svoláno jednání všech zainteresovaných složek. Očekáváme, že výsledkem bude návrh optimálního dopravního značení s potřebným souhlasem policie a správce komunikace,“ dodal.


Celková délka nového úseku Křimov-Chomutov, který by měl zbavit město zbytečné dopravy, je 6,8 kilometru. Napojuje se na dříve zrekonstruovanou silnici vedoucí k německým hranicím. Náklady na jeho stavbu dosahují výše 3,1 miliardy korun. Obchvat Chomutova se má v budoucnu napojit na mimoúrovňovou křižovatku poblíž obce Vysočany. Celá nová rychlostní silnice I/7 má vést od hranic s Německem až do Prahy.


„Přibližně do jednoho týdne by mělo být do Chomutova svoláno jednání všech zainteresovaných složek. Očekáváme, že výsledkem bude návrh optimálního dopravního značení s potřebným souhlasem policie a správce komunikace,“ dodal.
Celková délka nového úseku Křimov-Chomutov, který by měl zbavit město zbytečné dopravy, je 6,8 kilometru. Napojuje se na dříve zrekonstruovanou silnici vedoucí k německým hranicím. Náklady na jeho stavbu dosahují výše 3,1 miliardy korun. Obchvat Chomutova se má v budoucnu napojit na mimoúrovňovou křižovatku poblíž obce Vysočany. Celá nová rychlostní silnice I/7 má vést od hranic s Německem až do Prahy.

22.8.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste v České republice euro?

Tady bývala koupelna a kuchyň
AKTUALIZOVÁNO
8

Jeden muž v Jirkově uhořel, druhý se udusil. Žhář prý přesto nevraždil

V Kadani se zítra koná den pro milovníky archeologie

Kadaň - Zajímají vás poklady nebo historie sklářství na severu Čech? Nebo si chcete něco vlastnoručně vyrobit? Přijďte do Střelnice.

Někteří volební lídři zůstanou v kraji, další vyrazí do Prahy

Ústí nad Labem - Jedni zůstanou se svými voliči doma. Další kandidáti v sobotu odcestují po uzavření volebních místností do pražských partajních centrál. Všichni ale chtějí získat co nejvíc křesel v Poslanecké sněmovně.

ANKETA: Zavedli byste přímou volbu starostů?

Ústecký kraj, Chomutovsko - Patnáct zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím osmi stran v Ústeckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky.

Velkoformátové snímky vytažené z mobilu: V Luragu vystavuje smartfotografka

Chomutov – Na dnešní vernisáži rozdá rychlé tipy, jak lépe fotit iphonem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení