Neblahou zkušenost s divokými prasaty prodělal například řidič, který jel v sobotu po silnici I/13. Jen kousek za městem mu přes cestu přeběhlo celé stádo. Tiskový pracovník městské policie Vladimír Valenta k nehodě uvedl: „Řidič strážníkům sdělil, že jel od Chomutova na Most, když najednou se z ničeho nic přes silnici přehnala tlupa divočáků. Do jednoho bohužel narazil.“


Podle hlavní zooložky Podkrušnohorského zooparku Ivety Rabasové se divoká prasata přemnožila a nyní se stahují do obydlených částí. „V lesích nemají dostatek potravy,“ vysvětluje Rabasová s tím, že se objevují zprávy i o třicetihlavém stádě pobíhajícím v okrajových lokalitách města.
„Pokud se s tím nezačne nic dělat, mohou být v budoucnu divoká prasata nebezpečná, a to zejména v okolí cyklistické stezky,“ varuje zooložka.


Přemnoženou divokou zvěří se už zabývá oddělení životního prostředí chomutovského magistrátu. „Navýšení početních stavů černé zvěře není problémem jenom v honitbách ve správním území Chomutova, ale celé České republiky a zřejmě i střední Evropy,“ říká pracovník zmíněného oddělení Jaroslav Široký. Potvrdil slova Rabasové, že černá zvěř schází za potravou blíže k lidským sídlům. „Bohužel se dostává i do měst. Srážka auta s divočákem u bauMaxu není jediný případ kolize s černou zvěří v letošním roce,“ dodal.


Podle něho už došlo na regulaci počtu divokých prasat. „Regulace se provádí a každoročně se uloví víc a víc kusů černé zvěře,“ upřesnil Jaroslav Široký.