V odvolacím jednání o tom před pár dny rozhodl Vrchní soud v Praze, který zrušil srpnový rozsudek krajského soudu s tresty vězení v rozmezí deset a půl roku až čtrnáct let.
“Zároveň se nařizuje, aby byla věc projednána a rozhodnuta v jiném složení senátu,“ prohlásil předseda odvolacího senátu Jiří Zoula s tím, že sáhodlouhý rozsudek krajského soudu nelze přezkoumat.
Skupina se podle obžaloby pokusila Vítka unést dvakrát. Poprvé v listopadu 2005 před jeho domem. Tehdy se ale pachatelé zmýlili a zaútočili na Vítkova souseda, který měl podobné auto. A soused se únoscům ubránil, takže muži utekli.
Podle obžaloby byli pachatelé úspěšní až loni v lednu. Ladislav Grus z Chomutova, který byl v té době policistou na obvodním odddělení v Černovické ulici, tehdy údajně vylákal Vítka z domu. Další muži pak prý Vítkovi nastříkali slzný plyn do očí, spoutali ho a odvezli do Žatce, kde ho tři dny drželi v zajetí.
Po Vítkově manželce požadovali výkupné dvanáct milionů korun. Když je zaplatila, únosci podle obžaloby manžela propustili a peníze si rozdělili.