Šéfka agentury: Volná místa jsou, chybí dobří kandidáti

Kvůli krizi dochází k propouštění a lidé hledají nová zaměstnání. Přibylo Vám víc zájemců o práci?
Situace na trhu práce se v současné době mění ze dne na den. Aktuální stav je takový, že je nedostatek dobrých kandidátů a kandidátů na úzce specializované profese, jako jsou elektrikář, elektromontér, svářeč, obsluha CNC strojů a podobně. Předpokládám však, že nedostatek kvalitních kandidátů se brzy dotkne i středních pozic. Lidé se bojí měnit zaměstnání, bojí se riskovat zkušební dobu u nového zaměstnavatele, vyčkávají.


Jsou nějaké typy zaměstnání kde neustále hledají nové lidi, ale nejsou vhodní zájemci?
Ano, v současné době poptáváme a poměrně obtížně hledáme dobré kandidáty na pozice elektromontérů – absolventů a pracovníků v call centru – mužů i žen, mistry strojírenské výroby a jiné. Výborného kandidáta s dobrou kvalifikací ale umístíme téměř vždy bez rozdílu profese.


O jakou práci mají lidé nejčastěji zájem?
V současné době se lidé ucházejí nejvíce o dělnické pozice – což je dáno krizí a přebytkem pracovních sil na trhu práce právě v dělnických profesích, dále u nás poptávají práci hlavně ženy se zájmem pracovat v administrativě. Největší problém je tradičně umístit absolventy a lidi starší padesáti let a také ženy, které se starají o malé děti.


Kolik lidí je u vás v současné době evidováno?
My neregistrujeme všechny uchazeče o zaměstnání. Umístíme jen ty, kteří mají vhodnou kvalifikaci pro volná pracovní místa.

Autor: Pavla Gavdunová