Okres Chomutov se potýká s počínajícím nedostatkem pracovní síly. Na pořad dne se už pomalu dostává otázka zaměstnávání cizinců. Například zmiňovaná firma BOS má v úmyslu zažádat o povolení zaměstnávat cizince, a to pokud se ji nepodaří sehnat dostatečný počet zaměstnanců odsud. Jistou naději skýtají horské oblasti, kde je míra nezaměstnanosti vyšší, než ve zbylých částech Chomutovska.
„Dohodli jsme se s firmou BOS, že provedeme analýzu trhu práce v horské části regionu,“ uvedl Zdeněk Hejna z Úřadu práce Chomutov.
Podle výsledků analýzy je možné lidi v horách sehnat. Zádrhelem je ale doprava. „Potvrdili jsme si, že na dvousměnný provoz není vhodné dopravní spojení. Na ranní směnu je, i když ne tolik výhodné. Na odpolední směnu a večerní návrat zpět není vůbec,“ uvedl Hejna.
Firma BOS ve spolupráci s úřadem práce uspořádala na 10. září Den otevřených dveří spojený s náborem. Pokud se na něm podaří sehnat zhruba dvacítku nových zaměstnanců z hor, je BOS ochoten na vlastní náklady zajistit autobus na trase Vejprty-Kovářská-Měděnec. Náboru se mohou zúčastnit i lidé z celého okresu, stačí se dostavit zmíněného 10. září ve čtvrt na deset na vrátnici firmy BOS.
V případě, že bude akce neúspěšná, poslední šancí před náborem cizinců bude burza práce. Ta se uskuteční začátkem října v Městském divadle Chomutov.
Tato nová služba má ale jednu podmínku. Člověk nesmí mít starý a nemoderní telefon. „Nutné je, aby mobil podporoval aplikace JAVA. Kvůli paměti a rychlosti programu můžou být problémy se staršími modely telefonů,“ uvedl Pucholt.
 
Jízdní řády v mobilech odstartuje DPCHJ prvního září. „Od tohoto data si každý bude moci program zdarma stáhnout z internetových stránek DPCHJ do svého počítače a z něj pak do mobilu,“ dodal Pavel Pucholt.
A ještě jedna malá překážka – při změnách v jízdním řádu je nutné program do telefonu nahrát znovu.