Václav Homolka (KSČM), senátor: V první řadě musím přiznat, že současný prezident V. Klaus je bezpochyby lepším prezidentem, než jeho předchůdce V. Havel. Ovšem nepodařilo se mu být prezidentem nadstranickým a jeho vystupování mnohdy působí v očích veřejnosti nadřazeně, což je chápáno velmi negativně. Na druhou stranu jeho vystupování v zahraniční politice je vyvážené a sebevědomé, což je dobré pro vnímání státu naší velikosti v zahraničí. Ovšem věřím, že se najde jiný a kvalitnější kandidát na tuto funkci a takového samozřejmě podpořím. Já osobně bych na této pozici rád viděl ženu. Občas se objeví nějaké jméno z řad umělců, k čemuž jsem většinou skeptický, ale například pro mě jako Čechoslováka by představa Magdy Vášáryové jako prezidentky byla velmi přijatelná, a to nejenom jako půvabné ženy, ale i jako po všech lidských stránkách kvalitního nejvyššího představitele lidu naší země.
Přemysl Rabas (Strana zelených), poslanec: Pro mě je přijatelný jak akademik Pačes, tak třeba profesor Švejnar. Asi nejvíc by mě ale na hradě potěšil Karel Schwarzenberg.

Jaroslav Krákora (ČSSD), poslanec: Nejvyšší reálnou šanci má podle mého názoru současný prezident pan Václav Klaus, který má 73% podporu obyvatelstva naší země, a pro každého dalšího kandidáta bude velmi těžkým soupeřem. Mým kandidátem je pan profesor Pačes, který může mít za určitých okolností šanci uspět. Rád bych ve funkci prezidenta viděl Miloše Zemana, který byl dříve naším kandidátem na prezidenta, avšak o tento úřad nemá zájem.

Zdeněk Maršíček (KSČM), poslanec: Můj názor na nejlepšího kandidáta na prezidenta ČR je podmíněn některými zásadními kritérii, které by měl takový kandidát splňovat. Moje pro a proti sestává z názorů takového kandidáta na tzv. ekonomickou reformu, kterou naše strana odmítá, z názoru na umístění cizích vojenských jednotek včetně cizích vojenských zařízení na území ČR, z názoru na uspořádání referenda k zásadním otázkám, které se týkají občanů této země a další kritéria, která jsou v kontextu s názorem naší strany. Proto na otázku, koho bych v této funkci rád viděl, konkrétním jménem neodpovím. Vím pouze jistě, že ze všech dosud prezentovaných kandidátů byl pro mne nepřijatelný Petr Pithart a ten to vyřešil vlastně sám, když o svoji kandidaturu neprojevil zájem.

Jiří Polanský (ODS), poslanec: Od 3.6.2007 co jsem byl zvolen poslancem PS PČR je tato otázka pro mne velmi jednoduchá. V současné době je jediným kandidátem na potřebné úrovni pan Václav Klaus. Občany a Českou republiku reprezentuje dobře a důstojně. Nehledám ani v mysli případné možné další kandidáty. To co se odehrává v jiných politických stranách a médiích je až nedůstojné tohoto úřadu.