Zaměstnanci stále čekají na zbytek mezd za září, situace v podniku je nepřehledná.


Vedení společnosti jim před čtrnácti dny slibovalo, že je dostanou do konce října, to znamená do zítřka. Tehdy jim vyplatilo jen sedmdesát procent platu za odvedenou práci v září.


Nyní stále probíhají jednání, ale k dorovnání výplat se nikdo nechce znát.

„Záležitost platů je nyní již v kompetenci insolvenčního správce Čermína, který kontroluje finanční toky Karlovarského porcelánu,“ uvedl mediální zástupce firmy Marek Pražák.


Zmiňovaný správce, Tomáš Čermín z firmy Pro–Konkurs, ale tvrdí, že oprávnění nakládat s penězi společnosti má stále dlužník, tedy Karlovarský porcelán.


„Společnost je v úpadku, to znamená, že s penězi nákladá její vedení. Je to omezeno rozhodnutím soudu a vázáno na můj předchozí souhlas, ale vše je odvislé od toho, zda je společnost schopná vygenerovat zisk,“ říká Čermín.


O tom, zda a kdy budou vyplaceny zbytky výplat, neví. „Do konce týdne je ještě dlouhá doba, ačkoliv se to nezdá,“ avizuje další jednání.


O výplatách nemá informace zatím ani odborová šéfka klášterecké porcelánky Miroslava Mrštíková.

„Stále se jedná, jedná a jedná. Situace je velmi komplikovaná, rozhoduje se ze dne na den,“ říká.


Mrštíková ale doufá, že to dobře dopadne. „Lidé jsou ve velké nejistotě, je to pro ně těžké období,“ popisuje napjatou atmosféru v podniku.


V něm pracuje hodně svobodných matek s dětmi, nebo celé rodiny, na které nepříznivá situace dopadá nejtíživěji.


Na 10. prosince je svolána schůzka věřitelů, kteří rozhodnou, jak se úpadek společnosti bude řešit.