Včera koupil zájemce první závod zkrachovalého Karlovarského porcelánu. Bohužel to nebyl ten klášterecký, ale závod v Chodově.
Podle insolvenčního správce Čermína se věřitelský výbor sejde znovu v pondělí a prodá další závody, včetně toho kláštereckého. Zda je to stejný kupec jako v Chodově, odmítl sdělit.


Zaměstnance i vedení závodu čeká hektický týden. Pracovníci totiž mají výpovědi k 31. březnu. Je tedy otázka, zda nový majitel stihne celý podnik převzít a pokračovat ve výrobě, aniž by se lidé ocitli na dlažbě. „Jsme ve složité situaci a je zázrak, že se výrobu podařilo udržet do března. Těch pár dní ale není tragédie,“ uvedl Čermín.


Klášterecký ředitel Zdeněk Zapský si myslí, že stihnout se to možná dá. „Je to hodně složité a bude to dost napjaté. Určitě bude při předání inventura, je to na samé hranici. Hlavní je předání, záležet bude i na dohodě s novým majitelem. Třeba pracovní smlouvy by takový problém nebyly,“ říká Zapský, který doufá, že se vše podaří.


Dodává ale, že v pondělí se musí rozhodnout. Pokud by se vše znovu odsunulo, nebylo by možné se vyhnout přerušení výroby.