„Stávající služebna městské policie je už z hlediska kapacity nevyhovující. Podle nás je nejvhodnější variantou přestěhovat služebnu do domu na Mírové,“ řekl Deníku klášterecký starosta Jan Houška.


Inkriminovaný věžák je ve městě velkým problémem. Kvůli velkému počtu problémových nájemníků nechalo město dokonce hlídat dům bezpečnostními kamerami, na pořádek dohlížela v přízemí sídlící služebna bezpečnostní agentury. Klášterecká radnice ovšem po čase odmítla bezpečnostní agenturu financovat, což vyvolalo bouřlivé reakce několika tamních obyvatel. Ti dokonce poslali radnici petici za bezpečnější bydlení.
„Kdyby se do domu přestěhovali strážníci, zabily by se dvě mouchy jednou ranou. Strážníci získají nové prostory a budou udržovat pořádek,“ uvedl před časem místostarosta Stanislav Stehlík.


Strážníci by našli domov v prvním patře věžáku. „V současné době se posuzují možnosti stavebních úprav a pak se zpracuje projekt. Strážníci by mohli být přestěhováni nejpozději do konce poloviny příštího roku,“ přidal další informace Jan Houška.
K nové adrese se vyjádřil i velitel městské policie Petr Hörbe. „Vypracoval jsme základní požadavky, které nová služebna musí mít. Je ovšem otázkou, zda–li Mírová tyto požadavky dokáže splnit,“ konstatoval Petr Hörbe.


Stávající služebna se nachází v domě na lukrativní adrese – na frekventované Nádražní ulici v centru města. Otázka jejího dalšího využití tak bude zřejmě rychle vyřešena. „Buď se tam přestěhuje úřad práce nebo dům pronajmeme,“ dodal na závěr starosta Houška.