„Pravdou je, že objekt v ulici Libušina je ostudou,“ přiznal před časem v našem online rozhovoru ředitel chomutovské policie Jiří Volprecht. „Na druhé straně o záměru využít budovu bývalého okresního úřadu se ví již delší dobu, a proto veškeré investice do objektu Libušina byly zastaveny.“
Objekt na náměstí se nyní uvnitř přizpůsobuje potřebám policie. „Bohužel to finančně nevyšlo na celkovou rekonstrukci, takže zvenčí objekt v současné době opravován nebude,“ dodal Volprecht. V budově bude kromě obvodního oddělení z Libušiny ulice sídlit také hlídková služba, z Kordů se sem přestěhuje dopravní služba a budou tu také cely.


Najaté stavební firmy mají konečný termín říjen 2008, ale podle Volprechta to vypadá, že dokončí svou práci dřív. „Počítám, že do nové budovy se budou policisté stěhovat v září 2008,“ uvedl.
O stěhování se mluví už několik let. Myšlenka se objevila v podstatě hned poté, co okresní úřad ukončil činnost a nabídl budovu policii. Několikrát se ale upravoval projekt. „Například cely byly původně plánované v suterénu, ale podle předpisů v nich musí být denní světlo a v suterénu okna nejsou,“ uvedl jako příklad Volprecht.