Celá mostecká policie se stala součástí krajského ředitelství severočeské policie. Informovala o tom mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.


Mostecké policii teď budou v podstatě šéfovat dva lidé. Vedoucím územního odboru kriminální policie a vyšetřování se stal bývalý ředitel chomutovské policie Jiří Volprecht. Koordinátor této složky je Jaroslav Hotový, dříve policejní komisař služby kriminální policie a vyšetřování v Kadani.


Druhým nejdůležitějším mužem mostecké policie je Jiří Homonai, který se stal vedoucím územního odboru vnější služby (dříve uniformovaná policie). Koordinátorem této složky je Tomáš Hrabovský, bývalý velitel pořádkové policie ČR Most.

„Dosavadní ředitel mostecké policie Vladimír Danyluk zůstává u severočeské policie,“ doplnila Světláková. Název konkrétního pracovního postu, který teď Danyluk zastává, ale nesdělila. Občanů Mostecka se policejní reforma nedotkne. Zůstávají všechna stávající obvodní oddělení Policie ČR v Mostě, Litvínově, Hamru, Obrnicích a Meziboří, taktéž dopravní inspektorát, inspektorát pro zbraně, střelivo, výbušniny a drogy, oddělení vnitřní kontroly a preventivně informační skupina.