S podzimním obdobím přichází čas na přechod z letních pneumatik na takzvané zimní. Spolu s tím se v médiích objevují zprávy o dlouhých čekacích dobách, protože pneuservisy mají zkrátka plno a nestíhají. Jak jsme ale zjistili, na Chomutovsku tomu tak není.
„Je to takové průměrné, žádné extrémní fronty nemáme. Kdo přijde, toho obsloužíme na počkání,“ uvedl například Petr Tyrala z kadaňského pneuservisu Tyrala a Paul. Podobně to vypadá i v Chomutově, kde kupříkladu v pneuservisu Storex také stíhají odbavit příchozí řidiče bez větších problémů.


V pneuservisu Františka Bodláka ve Spořicích denně přezují až čtyřicet automobilů. „Ten největší nápor už máme za sebou, ale správná doba na výměnu stále trvá,“ říká.
Změna pneumatik se totiž neřídí podle toho, jestli napadne sníh, ale řídí se podle venkovní teploty vzduchu. Z letních pneumatik na zimní by řidiči měli přejít v době, kdy venkovní teploty klesnou pod devět stupňů Celsia. Od této hranice totiž letní gumy ztrácejí tu nejlepší přilnavost.


Potěšující zprávou pro majitele automobilů může být informace, že v mnoha pneuservisech na Chomutovsku oproti loňskému roku nezdražili. Výměna pneumatik na osobním autě, alespoň podle našeho průzkumu, přijde zhruba na pět až sedm set korun.