Plochodrážní motorky se už na dráze několik let neprohánějí, okruh u Lipské ulice osiřel. Město jej chce zvelebit, odvážné motorkáře nahradí bruslaři.


Na místě vznikne rozsáhlý sportovní areál, jehož součástí bude i dráha pro kolečkové brusle. Vedle toho mají vyrůst dětská hřiště, kurty a třeba i plácek pro petanque.


Na stávajících valech, které sloužily jako tribuny pro diváky, vzniknou vyhlídky. Areál by také měl být rozdělen menšími kopci, které oddělí jednotlivá sportoviště.


Kdy se začne na bývalé ploché dráze pracovat, není jasné. Důvodem jsou peníze, Chomutov je chce získat z fondu určeného na řešení ekologických škod. Podle prmátorky Ivany Řápkové centrum vznikne, pokud se dotaci podaří získat. Celkové náklady město odhaduje na třicet milionů korun.
Nové sprotovní centrum bude mít i zázemí, kromě chodníků také budovu správce či parkoviště.


S plochou o velikosti přibližně pěti fotbalových hřiště se dříve počítalo jako s místem pro skateboardový areál s překážkami, vážně se uvažovalo i postavení nového zimního stadionu na tomto místě. Na místě ploché dráhy měl být i park.


Zeleň by neměla chybět ani v chystaném sportovním centru, radnice plánuje vysázení stromů. Zachována zůstane i ekologicky cenná alej jírovce maďálu.