S nedostatkem plavčíků se Kamencové jezero setkává dlouhodobě. Rok co rok tamní zaměstnanci (potažmo zaměstnanci Technických služeb města Chomutova - TSmCh, které Kamencové jezero spravuje) podstupují martýrium s jejich sháněním. Oslovují soukromé personální agentury, úřady práce, školy. Většinou se potřebný počet adeptů podaří oslovit, je to ale mimořádně těžké.
Letos prozatím Kamencovému jezeru chybějí dva plavčíci. „Jednoho už máme jistého. Druhý se mi právě přihlásil. Potřebujeme ale celkem čtyři,“ uvedl Jiří Tykal, správce provozovny Kamencové jezero.
Dokud na jezero chodí menší počet lidí, nepředstavuje nedostatek plavčíků závažnější problém. Horší to bude, až se rozeběhne sezona. „Pokud se nám už neozvou žádní zájemci, budou muset dočasně plavčíky nahradit naši zaměstnanci,“ uvažuje o nejhorší alternativě Jiří Tykal.
Náměstek TSmCh Miroslav Šulta si myslí, že za nedostatkem zájmu stojí poměrně náročné požadavky. Plavčíka totiž nemůže dělat úplně každý. „Musí mít průkaz plavčíka, popřípadě plavecký kurz. Akceptujeme i vysokoškolskou zkoušku z plavání,“ vyjmenoval Miroslav Šulta.
Je nasnadě, že takových lidí není příliš mnoho. Přesto jsou na Chomutovsku vodní areály, kde si na nedostatek plavčíků nestěžují. „My s plavčíky problém nemáme,“ říká Pavel Čermák z aquaparku v Klášterci. „Spoléháme se na okruh lidí, se kterými dlouhodobě spolupracujeme,“ uvedl.