Otevřený dopis Pavel Štětina odeslal v první polovině listopadu. Stěžoval si v něm, že dvě osady, Vykmanov a Údolíčko, budou kvůli změnám v jízdních řádech prakticky odříznuty od světa. Teď je již začátek prosince a i přes ujištění mluvčího kanceláře hejtmana Františka Janačíka, že perštejnský starosta dostane odpověď do patnácti dnů, dosud žádná nedošla.
„Proslýchá se ale, že by ke změně jízdního řádu mohlo dojít v březnu příštího roku. Do té doby chceme dopravu pro Vykmanov a Údolíčko zajistit sami,“ uvedl Pavel Štětina.


Jediným východiskem je najmout mikrobus, který bude odvážet lidi z Vykmanova a Údolíčka do Perštejna a tam přesednou na linkový autobus. „Jde nám hlavně o děti, aby se měly jak dostat do školy,“ komentuje situaci starosta.
Jak dále uvedl, i kdyby prý nedošlo ke změně ze strany krajského úřadu, obec je schopna si mikrobus platit dlouhodobě. Situace by se stala neúnosnou v případě, že by se z obecní kasy musel kupovat vlastní mikrobus a platit vlastní řidič.
„Mrzí mě to hlavně z toho důvodu, že se do obou osad začali stěhovat lidé odjinud. Ti s autobusy počítali a teď tohle,“ odůvodňuje svou nespokojenost Pavel Štětina.


Nutno dodat, že Perštejn změny v jízdním řádu odnesl asi nejvíce. Jsou obce a města, kde si jej naopak pochvalují. Jako příklad může sloužit horské Výsluní. Tamní starosta Milan Hladík nedávno s uspokojením prohlásil, že krajští úředníci vyšli „Výsluňským“ maximálně vstříc.