Objekt chomutovských pekáren změnil majitele. Koupila ho developerská firma Centrepoint, která má v plánu jeho zdi co nejdřív oživit.


„Hledáme vhodného nájemce. Želízko v ohni už máme. Pokud to vyjde, najdou v areálu práci stovky lidí,“ dává naději ředitel projektu Libor Suchenstein.


O jakou firmu se jedná, nechtěl Suchenstein prozradit. Pouze naznačil, že by to měla být výroba, která je náročná na šikovnost zaměstnanců.
„Předpokládám, že bližší informace, by se mohla veřejnost dozvědět ještě do konce tohoto roku,“ dodal.


Pro ty, kteří mají obavy z plánované výroby kvůli možnému hluku, výkonný ředitel Centrepointu uvedl: „Jsme společnost, která chce v Chomutově působit dlouhodobě. Z objektu nepůjde ani nadměrný hluk a ani odtud nebudou odjíždět stovky kamionů denně. Chceme spolupracovat s městem a respektovat jeho územní plán,“ slíbil Libor Suchenstein.
Přestavba bývalých pekáren je v okrese Chomutov už druhou akcí zmiňované společnosti. Její vedení klade důraz na výstavbu průmyslového areálu Centrepoint Verne v klášterecké zóně. Tam chce na 54 hektarech vystavět během dalších čtyř let moderní průmyslový park.