Podle původního sdělení chomutovského podnikatele a vlastníka stavby Františka Donáta měl být hotel zcela opravený v druhé polovině letošního roku. Jak ale včera řekl, zřejmě tento avizovaný termín nestihne. „Dokončení opravy vyhořelého hotelu předpokládáme na jaro 2008,“ uvedl.
Důvodem zdržení je mimo jiné i další podnikatelova aktivita. Na Průhoně jeho společnost stavěla šestici rodinných domů, kterou se minulý týden podařilo zkolaudovat. Podle vyjádření Františka Donáta nyní přijde na řadu dokončení opravy Partyzánu.


Na jaře příštího roku má být v hotelu zprovozněna restaurace s vyhlídkovou terasou, dokončená bude i věž. Návštěvníkům bude k dispozici kongresový sál a první patro s pokoji.
Hotel Partyzán byl od třicátých let minulého století oblíbeným výletním místem, což nám dodnes dokládají historické pohlednice s vyobrazením budovy s typickou rozhlednou. V roce 2002 Partyzán koupil podnikatel František Donát. Hotel někdo zapálil před třemi lety, viník je do dneška neznámý.

Podnikatel jakoukoli spojitost s požárem odmítá. Před několika měsíci na toto téma Deníku uvedl: „Spousta lidí si myslí, že jsem po požáru shrábl peníze z pojistky, jen abych se obohatil. Ale tak tomu není. Všechny tyto prostředky jsem vrátil zpět do hotelu,“ zdůraznil František Donát.